reklama

Trnavčania už tradične privítajú leto pohybom. V sobotu sa uskutoční 7. ročník PSA TT-inline

Tradične aj tento rok otvoria leto v Trnave korčuliari a bicyklisti na obľúbenom športovom podujatí PSA TT-inline a Bercajgel. Priaznivci korčuľovania a cyklistiky sa budú môcť prejsť svojim mestom, priamo trnavskými ulicami v okolí centra. V sobotu 24. júna 2017 o 18.00 vyštartujú účastníci spred Bernolákovej brány a absolvujú spolu trasu po meste. Trnava sa tak na jeden večer opäť stane mestom korčuliarov a cyklistov.

Podujatie PSA TT-inline a Bercajgel je súčasťou športových podujatí organizovaných trnavskou automobilkou PSA Groupe Slovakia. Medzi tradičné a populárne akcie patria predovšetkým PSA City Run, jarný, 10 km dlhý beh historickým centrom Trnavy, ktorý sa tento rok konal 22.apríla.

V znamení privítania a rozlúčky s letnými prázdninami organizuje automobilka dve jazdy korčuliarov a cyklistov PSA TT-inline. Druhá jazda je naplánovaná 26.augusta. Na jeseň sa koná PSA Polmaratón. Tohtoročný termín sa uskutoční 8.októbra.

Tohtoročná trasa PSA TT-inline a Bercajgel povedie dvomi okruhmi. Korčuliari a cyklisti spoločne vyštartujú od Bernolákovej brány, Hospodárskou ulicou namieria na Študentskú, ulicu Jána Bottu, Bedřicha Smetanu, Čajkovského ulicu, Šafárikovú, ulicu Jána Sambucusa odkiaľ sa napoja na ulicu Terézie Vansovej až po Hospodársku ulicu.

Druhý okruh povedie tým istým smerom ako prvý, až na výnimku zopár malých trnavských zákutí v uličkách so zrekonštruovaným povrchom. Cieľ rovnako ako štart bude pri Bernolákovej bráne na Námestí kráľovnej Konštancie. Spoločne tak absolvujú úsek dlhý viac ako 10 km.


Ilustračné foto

Ešte pred začiatkom podujatia PSA TT-inline si jeho účastníci budú môcť od 17.00 na štarte pozrieť historické bicykle „Peugeot Tour de France 1919“ zo súkromnej zbierky pána Borisa Majerova tzv. VELO ORBIS MAJEROV A SYN.

Okrem toho spoluorganizátori „bratislava inline“ poskytnú v škole inline užitočné rady pri jazde na korčuliach. Podujatie odštartuje hlavný organizátor trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia o 18.00.

PSA TT-inline je aj v tomto roku aktívnym pokračovaním Dní zdravia, ktoré sa uskutočnili v centre mesta 12. až 18.júna a zároveň v okolitých školách a inštitúciách. Medzi nimi bola aj trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia.

Pre svojich zamestnancov pripravila meranie z kvapky krvi z prsta, krvného tlaku, telesného tuku a BMI, spirometriu, konzultácie a poradenstvo v oblasti ergonómie. Jeden deň bol v automobilke venovaný vyšetreniu kožných znamienok ako prevencia ochorenia rakoviny kože.

Podujatie PSA TT-inline organizuje trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia v spolupráci so Zdravým mestom Trnava a bratislava inline už siedmykrát. Po šiestykrát bude jej súčasťou aj obľúbená akcia trnavských cyklistov Bercajgel. Posledné dva roky sa jazdy mestom zúčastnilo do 500 aktívnych účastníkov.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2017 9:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.