reklama

Prejdite cez víkend bránou Birell v Kamennom mlyne a pomôžete Nezastaviteľným

Zažili niečo, čo si mnohí z nás nevedia ani len predstaviť. Niečo, čo im úplne zmenilo život, ale ani to ich nezlomilo. Takí sú noví Nezastaviteľní, 13 ľudí s rôznymi príbehmi, ktorých spája jeden spoločný sen – aj napriek svojmu hendikepu neprestať aktívne športovať. Preto Birell pre takýchto ľudí už po druhýkrát organizuje charitatívny projekt Nezastaviteľní. Zapojte sa doň aj vy, pomôcť môžete už len svojím pohybom.

Prekonať ťažkú chorobu, úraz alebo žiť s hendikepom a napriek tomu ostať silný a nevzdať sa, nie je vôbec jednoduché. Avšak zostať sám sebou, mať odhodlanie aktívne žiť a naďalej športovať, to je v povahe Nezastaviteľných. Reč je o 13 hendikepovaných zo Slovenska a Čiech, ktorých do rovnomenného projektu vybrala odborná komisia zložená zo zástupcov charitatívnych organizácii.

Jedným z cieľov projektu Nezastaviteľní je aj motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a aktívnym pohybom pomohli hendikepovaným. Aj vďaka takejto pomoci vybraní 13 Nezastaviteľní získajú vysnívané špeciálne športové vybavenie, ako napríklad handbike, špeciálne upravený bicykel, monoski alebo sledge bežky, ktoré im pomôžu žiť aktívne.

O ich obdivuhodnej nezastaviteľnej povahe vie svoje aj známy raper, stand-up komik a bývalý biker Bekim Aziri, ktorý je slovenským ambasádorom súčasného 2. ročníka. On sám si ako šestnásťročný pri páde na pretekoch v bikrose v českom Přerove zranil miechu. Napriek tomu, že od krku nadol ochrnul, nikdy sa nevzdal a svojmu hendikepu sa doslova postavil.

„Som rád že môžem byť ambasádorom tohto projektu. Sám viem čo znamená chcieť žiť naplno, aj keď život napíše ťažký príbeh,“ hovorí Bekim. „Sále žijem rovnako, ako keď som bol zdravý. Od úrazu som dokonca stihol let na rogale či zoskok lietadla. Prečo by ma mal zastaviť prechod cez bránu?,“ dodáva Bekim.


Kúpalisko v Kamennom mlyne

Každá pomoc sa počíta

Pomôcť môže naozaj každý, a to úplne jednoducho. Stačí ak v priebehu tohto leta prejdete na bicykli, kolieskových korčuliach, behom alebo pešo špeciálnou Birell bránou umiestnenou na miestach, kde ľudia trávia voľný čas.

Za každý jeden prechod bránou prispeje Birell ako organizátor projektu 20 centami.

Páči sa vám myšlienka tohto projektu natoľko, že chcete prispieť nielen svojím pohybom, ale aj finančne? V takom prípade môžete prispieť vo forme nákupu na oficiálnom e-shope Nezastaviteľných.

Alebo môžete darovať ľubovoľnú finančnú čiastku priamo na mieste Birell brány či prevodom na účet Nezastaviteľných prostredníctvom webu www.dobrakrajina.sk.

Vlani sa podarilo vyzbierať celkovú sumu 34 854 eur, vďaka čomu dostalo svoje vysnívané športové vybavenie všetkých 11 Nezastaviteľných, ktorí sa do projektu zapojili v minulom roku.

Kde nájsť Birell bránu

Birell brána bude od začiatku júla do konca augusta postupne putovať po Slovenskej a Českej republike. Umiestnená bude na atraktívnych miestach, kde ľudia zvyknú tráviť voľný čas.U nás sa objaví počas letných dní v 6 slovenských mestách.

Počas víkendu od 29. do 30. júla 2017 bude brána stáť pri vstupe na kúpalisko Kamenný mlyn v čase od 10. do 18. hodiny.

Tohtoroční Nezastaviteľní zo Slovenska:

Monika Velacková, Trenčín
Chce získať: lukostrelecké vybavenie

Pavol Kéri, Liptovský Mikuláš
Chce získať: bežecké vybavenie

Soňa Ondrigová, Dolný Kubín
Chce získať: špeciálny bicykel

Tomáš Števo, Zlaté Moravce
Chce získať: handbike

www.nezastavitelni.sk

Ulož ako PDF
Napísal 29. júla 2017 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.