reklama

Na kúpalisku Kamenný mlyn sa vyzbieralo cez víkend na podporu hendikepovaným vyše 3300 eur

Počas uplynulého víkendu vyrástla na kúpalisku Kamenný mlyn v Trnave Birell brána, ktorá pomáhala hendikepovaným. Projekt Nezastaviteľní svojím pohybom – či už pešo, na korčuliach alebo na bicykli – podporilo celkovo 16 824 ľudí. Za každý jeden prechod popod špeciálnu bránu, Birell ako organizátor projektu prispel 20 centov na účet Nezastaviteľných. Vďaka tomu sa za tento víkend podarilo vyzbierať 3 364,80 eur.

Na Slovensku prebieha tento projekt už po druhýkrát a Birell chce jeho prostredníctvom pomôcť 13 hendikepovaným ľuďom zo Slovenska a Čiech. Tí prekonali ťažkú chorobu, vážny úraz či žijú s telesným postihnutím, no aj napriek tomu sa nevzdali a sú Nezastaviteľní.

Do rovnomenného projektu sa prihlásili preto, aby si splnili svoj sen – získať športové vybavenie a vrátiť sa znova k obľúbenému športu.


Pavol Kéri a Bekim Aziri na trnavskom kúpalisku v Kamennom mlyne

Aj vďaka víkendovým návštevníkom trnavského Kamenáča je trinásť hendikepovaných bližšie k splneniu svojho sna. Medzi nimi je aj Pavol Kéri z Liptovského Mikuláša, ktorý prišiel o zrak po dopravnej nehode. Nie je to však preňho prekážkou a žije aktívny život.

„Je pochopiteľné, že môj hendikep ma v niektorých veciach limituje, no i napriek takýmto obmedzeniam sa stále snažím žiť tak ako pred tým. Aj keď si to vyžaduje pomoc asistenta, pravidelne sa zúčastňujem bežeckých pretekov,“ vysvetľuje Pavol, ktorý sa uchádza o bežecké vybavenie. „Jednoducho nevidím dôvod prečo sa vyhýbať športu,“ dodal s humorom sebe vlastným Pavol.

Tento charitatívny projekt prišiel podporiť aj raper, stand-up komik a bývalý biker Bekim Aziri, ktorý je spolu s paraolympioničkou Annou Oroszovou, slovenským ambasádorom súčasného 2. ročníka.

O obdivuhodnej nezastaviteľnej povahe účastníkov projektu vie svoje. On sám si ako šestnásťročný pri páde na pretekoch v bikrose v českom Přerove zranil miechu. Napriek tomu, že od krku nadol ochrnul, nikdy sa nevzdal a svojmu hendikepu sa doslova postavil.

„Som rád že môžem byť ambasádorom tohto projektu. Sám viem čo znamená chcieť žiť naplno, aj keď život napíše ťažký príbeh,“ hovorí Bekim. „Stále žijem rovnako, ako keď som bol zdravý. Od úrazu som dokonca stihol let na rogale či zoskok lietadla, prečo by ma mal zastaviť prechod cez bránu,“ dodáva Bekim.


Bekim Aziri

V rámci projektu sa za uplynulý víkend podarilo vyzbierať 3 364,80 eur. „Na Slovensku toto leto vyrastú ešte dve Birell brány na turisticky zaujímavých miestach. Pevne verím, že spoločnými silami sa nám podarí vrátiť Nezastaviteľným radosť z pohybu,“ hovorí Veronika Hořáková, manažérka značky Birell.

Prechodom cez Birell bránu môžete podporiť Nezastaviteľných až do konca augusta na viacerých miestach Slovenska, pomôcť môžete aj dobrovoľným finančným príspevkom priamo na mieste alebo prevodom na účet Nezastaviteľných prostredníctvom www.dobrakrajina.sk.

Tohtoročnou novinkou je možnosť zakúpiť si originálne darčeky v e-shope Nezastaviteľných, pričom 50 % zo získanej sumy za nákup venuje Birell na projekt Nezastaviteľných. Viac informácií o ňom nájdete na www.nezastavitelni.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 2. augusta 2017 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.