reklama

Už túto sobotu Linčiansku rozveselí sídliskový festival Spájame sily

Organizátor festivalu, nezisková organizácia Centrum Koburgovo, n.o. srdečne pozýva všetkých obyvateľov užiť si skvelý deň na Linčianskej. Sídliskový festival Spájame sily sa uskutoční v sobotu 16. septembra 2017 v čase od 10.00 do 17.00 hod. pri nákupnom centre Jednota.

Námestie pri nákupnom centre na Limbovej sa v sobotu od 10. do 17. hodiny premení na festivalové pódium s hľadiskom. V centre sídliska tak v sobotu čaká obyvateľov veľa dobrej hudby, celodenné tvorivé činnosti pre deti, infostánky, futbalový turnaj ale i graffity škola.

Návštevníci si užijú príjemný jesenný deň na sídlisku. Centrum Koburgovo n.o. aj tento rok spojilo sily s ďalšími organizáciami z Trnavy a Mestom Trnava a spoločne pripravili deň plný zábavy a stretnutí.

Na pódiu vystúpia skvelé kapely: Dominika Mirgová s tanečnou skupinou VIP crew, akordeonista Sebastián Vaškovič, Bystrík, Ildikó Kali a DJ set Mike Larka.


Pripravené sú aj tvorivé aktivity

Počas celého dňa sa uskutočnia rozličné tvorivé i športové aktivity. Súčasťou festivalu bude futbalový turnaj “O titul majstra Linčianskej”, ktorý organizuje miestny Výbor mestskej časti a klub dôchodcov.

Jednu zo stien na garáži za nákupným strediskom farebnými sprejmi skrášlia mladí ľudia počas graffity jamu a o 13.00 hodine sa budú môcť aj deti sami zapojiť v rámci graffity školy. Pod dohľadom skúsených umelcov si vyskúšajú rôzne spreje a farby a dozvedia sa niečo o graffity.

Kresliť, maľovať alebo si len tak čarbať budú môcť väčšie i menšie deti na tvorivých dielňach s pracovníkmi a pracovníčkami Krízového strediska, Združenia STORM, Materskej školy BESST, Centra pomoci pre rodinu, Trnavskej univerzity a Zlatej priadky. Dobrovoľníci z Trnavskej arcidiecéznej charity vyčistia autobusovú zástavku na sídlisku.

Prineste si deku, loptu a najmä dobrú náladu a chuť užiť si príjemný deň. Tešíme sa, vidíme sa už čoskoro v centre sídliska – na Linke!

Festival bol finančne podporený prostredníctvom Participatívneho rozpočtu pre Trnavu, Nadácie ZSE, Výboru mestskej časti č.5 v Trnave a Ministerstva kultúry SR.

PROGRAM FESTIVALU:

HUDBA 
11:00 hod. Dominika Mirgova – Official s tanečnou skupinou VIP CREW
11:40 hod. Predstavenie spolupracujúcich organizácii
12:00 hod. Sebastián Vaškovič – akordeonista
13:00 hod. Bystrík
13:40 hod. Predstavenie spolupracujúcich organizácii.
14:00 hod. Rebelky a MC Máčada
14:30 hod. Ildikó Kali – folk
15:30 hod. Mike Larke – DJ set
16:30 hod. Záver podujatia. Poďakovanie

FUTBALOVÝ TURNAJ (od 10:00 hod)

TVORIVÉ DIELNE (celý deň)

MAĽOVANIE GRAFFITY A GRAFFITY ŠKOLA (od 13:00 hod.)

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2017 6:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.