reklama

Na Linčianskej bude sídliskový festival Spájame sily s hudbou, športom a tvorivými aktivitami

Nezisková organizácia Centrum Koburgovo srdečne pozýva verejnosť užiť si skvelý deň na sídliskový festival Spájame sily, ktorý sa uskutoční v sobotu 24. septembra 2016 od pri nákupnom centre Jednota na Linčianskej.

Návštevníci si užijú príjemný jesenný deň na sídlisku s hudbou, divadlom, futbalovým turnajom a tvorivými dielňami.

Centrum Koburgovo, n.o., spojilo sily s ďalšími organizáciami z Trnavy a Mestom Trnava a spoločne pripravili deň plný zábavy a stretnutí.

Námestie pri nákupnom centre na Limbovej sa v sobotu od 10. do 17. hodiny premení na improvizované pódium s hľadiskom pod hudobným dozorom Rádia Bunker. Na pódiu vystúpia skvelé trnavské kapely: charizmatická Romanika, lokálne Therne Chave Trnava a raperi TT Linka 113 a veselá Hudba z Marsu.

Okrem hudby sa môžete doobeda tešiť aj na bábkové divadielko Teátro Neline, ktoré pre deti zahrá “Uštrikovanú rozprávku“.

Počas celého dňa sa uskutočnia rozličné tvorivé i športové aktivity. Súčasťou festivalu bude futbalový turnaj “O titul majstra Linčianskej”, ktorý organizuje Jozef Čavojský.

spajame-sily-pl
Plagát

Organizátor festivalu Juraj Štofej: “Futbalový turnaj bude medzi tímami zo súkromnej školy BESST, Základnej školy na Gorkého ulici, ubytovne Domov a Coburgovej ulice”.

Okrem futbalu sa bude počas soboty aj pracovať: usilovní dobrovoľníci z Trnavskej arcidiecéznej charity vyčistia autobusovú zastávku od popísaných nápisov a nálepiek. Sídlisko ovládnu i farby a štetce: o krajšie prostredie sa postará ilustrátorka Táňa Vrtochová, ktorá spolu s deťmi vymaľuje svojimi krásnymi obrázkami jednu zo zanedbaných stien na sídlisku.

Kresliť, maľovať alebo si len tak čarbať budú môcť väčšie i menšie deti na tvorivých dielňach s pracovníkmi a pracovníčkami Krízového strediska, Združenia STORM, Materskej školy BESST, Centra pre rodinu a Úsmevu ako dar. Niečo nové sa môžete naučiť v infostánkoch Trnavskej univerzity a Trnavského dobrovoľníckeho centra. A balansovať na skate Vás naučia dobrovoľníci z n.o. Bronco, ktorí pripravujú skateboardovú školu, ale i workshop na výrobu odznakov.

Prineste si deku, loptu a najmä dobrú náladu a chuť užiť si príjemný deň. Ak by vás napadlo niečo, čím by ste sa radi do festivalu zapojili, smelo nám napíšte na festlinka@gmail.com. Tešíme sa, vidíme sa už čoskoro v centre sídliska – na Linke!

Festival Spájame sily 24. september 2016

PROGRAM – PRI JEDNOTE:
10:00 – 10:30 Divadielko Neline – predstavenie pre deti “Štrikovaná rozprávka”
11:00 – 11:30 speváčka Kristínka Čonková
13:00 – 13: 30 Therne Chave Trnava
14:30 – 15:30 Romanika
15:30 – 16:30 Hudba z Marsu

PROGRAM NA IHRISKU:
10:30 – 13:30 Futbalový turnaj
v prestávke vystúpia RAPPERI TT LINKA 113

Ulož ako PDF
Napísal 19. septembra 2016 8:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.