reklama

V Káčku sa stretnú generácie, ktoré formovali trnavskú alternatívu

Prevádzkári, barmani, hudobníci, dramaturgovia, ale aj návštevníci a podporovatelia trnavskej kultúrnej alternatívy po roku ´89 sa spoločne stretnú, aby si zaspomínali na časy strávené v ArtKlube, Káčku či Arche. Cieľom podujatia je opätovné otvorenie komunikácie a zosieťovanie ľudí, ktorí sa podieľali na vzniku priestorov, ako aj ich nasledovníkov.

Zároveň ide o úvodné stretnutie k projektu s príznačným názvom U zdechnutej kočky – príbeh trnavskej alternatívy, ktorého úlohou je dokumentácia histórie a vývoja alternatívnej, najmä hudobnej scény v prvých nezávislých kluboch Káčko (ArtKlub) a Archa v Trnave v rokoch 1989 – 2017.

Celý projekt U zdechnutej kočky majú na svedomí ľudia z komunitného Rádia Bunker, občianskeho združenia Godot projekt, Komunitného priestoru Archa a samozrejme ArtKlubu.

„Počas trvania samotného projektu sa budú diskusie postupne venovať rôznym hudobným žánrom od blues, country, jazz, rock, punk, metal, po hip-hop a elektronika. Videozáznamy diskusií v profesionálnej kvalite zverejnia online. Audiozáznamy budú archivované a voľne dostupné prostredníctvom online archívu Rádia Bunker,“ informoval spoluorganizátor a koordinátor projektu Ján Sivák.

Ako ďalej pripomenul, „okrem prípravy diskusií je druhou časťou projektu vytvorenie digitálnej databázy archívnych materiálov z histórie trnavskej hudobnej scény po roku 1989. Plánom je zozbierať a zdigitalizovať čo najväčšie množstvo materiálov: fotografie, plagáty, videá, či audio záznamy viažúce sa k priestorom Káčka, ArtKlubu a Archy“.

Tieto materiály budú následne zdigitalizované a zverejnené online ako voľne dostupný archív, ktorý bude môcť v ďalších rokoch rásť.

Materiály by mali pochádzať z obdobia 1989-2017 a mali by byť spojené so spomínanými priestormi. Okrem záznamov na CD či DVD sa pripravuje digitalizácia iných nosičov ako VHS, magnetofónové pásky, vytlačené fotografie a plagáty.

Aby mal výsledný archív skutočnú historickú a výpovednú hodnotu, zozbierané materiály budú následne triedené a usporiadané do prehľadnej štruktúry. „Získané materiály sa budú priebežne využívať aj pri výrobe diskusnej série,“ doplnil Ján Sivák.

Úvodné podujatie na ktorom sa stretnú generácie účastníkov alternatívneho diania v kluboch bude sprevádzať najmä hudobný program: 21:00 MAJČAS, 22:30 OŽIVOT s M. Novanským, 23:30 DJ´s Ružička & Kyso.

Počas večera budú sprístupnené aj priestory ARCHY s CHILL OUT zónou, kde bude možnosť dozvedieť sa informácie o prebiehajúcich aktivitách a ľuďoch, ktorí ich zastrešujú.

INFO

Viac o samotnom projekte tu:
https://www.facebook.com/pg/uzdechnutejkocky

Partneri: Mesto Trnava, FMK UCM v Trnave, ArtKlub
Mediálni partneri: Mestská televízia Trnavské Rádio, trnava-live.sk, My Trnava, Domesta.sk, Ahudba, gregi.net, Music-zone.eu

Miesto: ArtKlub, Hlavná 17, Trnava
Čas: 22.9.2017 o 21:00
Vstupné: ZDARMA

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2017 22:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.