reklama

V trnavských kluboch Káčko a Archa sa stretli generácie, ktoré formovali trnavskú alternatívu

V trnavských kluboch Káčko a Archa sa stretli generácie, ktoré formovali trnavskú alternatívu. Projekt o trnavskej alternatívnej scéne – U zdechnutej kočky sa rozbehol, spracovaný video záznam z úvodného večera môžete vidieť voľne na YouTube.

Zakladatelia, prevádzkári, barmani, hudobníci, dramaturgovia, ale aj návštevníci a podporovatelia trnavskej kultúrnej alternatívy po roku ´89, sa spoločne stretli , aby si zaspomínali na časy strávené v Káčku či Arche.

Cieľom podujatia bolo opätovné otvorenie komunikácie a „zosieťovanie“ ľudí, ktorí sa podieľali na vzniku priestorov, ako aj ich nasledovníkov.


Účastníci stretnutia počas spoločnej debaty

Počas večera sa uskutočnilo neverejné nahrávanie diskusie v priestoroch Archy. Preberali rôzne obdobia oboch klubov od ich vzniku až po súčasnosť.

Účastníci diskusie si spolu zaspomínali na svoje začiatky, akými “nástrahmi” prechádzali počas svojho pôsobenia, spomínali sa dobové aj spoločenské pomery, nástup alternatívnej hudobnej scény, prepojenie s akademickou pôdou a mnoho iného.

Správou večera sa stala informácia, že ArtKlub (Káčko) na Hlavnej 17, je pravdepodobne prvým alternatívnm klubom na Slovensku.

Organizátori projektu U zdechnutej kočky pripravujú aj ďalšie podobné podujatia.

Okrem toho chcú zdigitalizovať materiály súvisiace s 27-ročným obdobím najstaršieho klubu na Slovensku. Práve preto bol v rámci tejto akcie spustený aj crowdfundig, ktorý má čiastočne zabezpečiť tento časovo i dátovo obsiahly projekt.

Informácie o projekte nájdete na portáli StartLab (link tu).

Záznam diskusie:

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2017 7:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.