reklama

Čo hľadať u zamestnávateľa? Stabilitu a starostlivosť

Spoločnosť BOGE si cení ľudí, ktorí chcú pracovať a preto na svojich zamestnancoch nešetrí. Aj vďaka tomu má v regióne dobré meno a teší sa vernosti zamestnancov.

BOGE Elastmetall Slovakia, a.s., sa už roky významne podieľa na úspechu slovenského automobilového priemyslu. Jej súčasťou je závod BOGE v Trnave, ktorý dodáva do automobilov dôležité diely z gumy a plastu.

K výrobe už desať rokov patrí aj vývojové oddelenie, kde sa okrem iných navrhujú i diely, tzv. silentbloky aj pre Porsche, Ferrari, Maserati, Bentley, či Volvo a Jaguar Land Rover. Je to zaujímavá práca, pretože vývojové oddelenie pri návrhu úzko spolupracuje priamo s vývojovým oddelením jednotlivých automobiliek. Vývojoví inžinieri závodu BOGE sa preto zúčastňujú testovania prototypov priamo na testovacích okruhoch jednotlivých automobiliek aj niekoľko rokov pred uvedením vyvíjaného modelu na trh.

Ilustračné foto

„Zozbierané informácie potom slúžia pri ďalšom vývoji a ladení vlastností navrhnutých dielov tak, aby auto jazdilo podľa požiadaviek zákazníka. Ide totiž o kľúčové komponenty podvozkov automobilov, ktoré okrem požadovaných jazdných vlastností automobilu, zabezpečujú najmä jeho bezpečnú a komfortnú prevádzku,“ vysvetľuje Ing. Marek Zvončan, PhD., vedúci útvaru vývoja v Trnave. Všetky navrhnuté diely musia počas prototypovej fázy prejsť náročnými testami a potom sa diely navrhnuté v Trnave vyrábajú v závodoch BOGE po celom svete.

Takže trnavské vývojové oddelenie sa o svojich zákazníkov stará kompletne od predaja, cez návrh a výrobu prototypov až po odovzdanie dielu do sériovej výroby.

Vývoj, výroba aj zabezpečenie „chodu“ závodu si vyžaduje množstvo rôznych typov pracovných pozícií. Keď sa v trnavskom BOGE spýtate, akých zamestnancov potrebujú, očakávali by ste odpoveď, že hľadajú technicky zameraných ľudí do výroby, inžinierov do vývoja a zamestnancov do administratívy, ktorí vedia aspoň jeden cudzí jazyk. Uvedený popis sedí, ale v BOGE v prvom rade povedia, že hľadajú ľudí, ktorí sú ochotní pracovať.

Tento jednoznačný postoj je základom, na ktorom spoločnosť BOGE buduje svoj vzťah so zamestnancami. „Vieme, že každý človek od svojho zamestnávateľa očakáva istotu a my ju ako silná a stabilná firma dokážeme poskytnúť, to je pre nás štandard. Ale nám záleží aj na spokojnosti ľudí, ktorí tu pracujú. Preto im zabezpečujeme starostlivosť, ktorá vysoko prevyšuje bežné podmienky,“ hovorí Ing. Martin, Harbáč, vedúci personálneho útvaru v Trnave.

Hneď prvou veľkou výhodou, ktorou sa BOGE od mnohých firiem odlišuje, je to, že kto u nich nastúpi, stáva sa kmeňovým zamestnancom. Čiže získava zmluvu na dobu neurčitú, ktorá mu zaručuje stabilnú prácu. „Od začiatku sa snažíme ľudí zastabilizovať a darí sa nám to. Investujeme do nich a chceme, aby u nás dlho zostali,“ dopĺňa Martin, Harbáč.

Kariérny rast zamestnancov, ktorí majú chuť učiť sa, podporuje firma ďalším vzdelávaním. V podniku platí princíp nulovej diskriminácie, takže nezáleží na veku, alebo na tom, či ste muž, alebo žena, podmienky sú rovnaké. Samozrejme vo výrobe manuálne náročnejšiu prácu zastávajú skôr muži a ženy sa viac realizujú pri jednoduchších montážnych činnostiach a finálnej kontrole dielov.

Dôležitou oblasťou v BOGE je starostlivosť o zdravie zamestnancov. K nej patria nadštandardné lekárske prehliadky, vitamínové doplnky, príspevok na okuliare, alebo odmena za darovanie krvi. V závode je zabezpečené pravidelné stravovanie a stojí len 0,50 Eur. Užitočná je aj stravovacia karta, ktorá sa dobíja dvakrát ročne. Zamestnanci majú tiež zdarma autobusové spojenie v smere Hlohovec a Šoporňa, alebo dostávajú príplatok na dopravu. K výhodám patrí flexibilný pracovný čas.

Ilustračné foto

Spoločnosť BOGE nezabúda ani na mimopracovný život svojich ľudí. Široký sociálny program im prispieva na dovolenku, na svadbu, umožňuje dokonca požičanie svadobného auta a poskytuje odmenu pri životnom jubileu.

Každého pracujúceho zaujímajú hlavne platové podmienky a pri nich sa naozaj dá povedať, že BOGE na svojich zamestnancoch nešetrí. Samozrejmosťou je pravidelné zvyšovanie mzdy, 13. a 14. plat a tiež doplnkové dôchodkové sporenie. Zamestnanci dostávajú aj dochádzkový bonus a jednorazovú ročnú odmenu až vo výške 600 Eur. Firma je veľmi pohotová a rýchlo sa snaží reagovať aj na nové situácie. Napríklad v lete, keď je v hale príliš teplo, zamestnanci dostávajú kompenzačný príplatok. Je jasné, že sa vždy hľadá riešenie v prospech zamestnancov.

V závode pracuje mnoho ľudí už od jeho vzniku a fluktuácia je nízka. To svedčí o tom, že spoločnosť BOGE patrí k najlepším zamestnávateľom v regióne. Vďaka motivujúcemu finančnému ohodnoteniu a výbornému sociálnemu programu tu pracujú spokojní zamestnanci a vytvárajú priateľskú atmosféru, v ktorej sa zvyšuje produktivita. Ide o uzavretý kruh – starostlivý zamestnávateľ a spokojný zamestnanec si navzájom prospievajú.

Spoločnosť BOGE Elastmetall Slovakia a.s., je pravidelným účastníkom veľtrhu práce v Trnave. Ak niekto hľadá prácu, JobSpoTT je miestom, kde sa treba zastaviť, v prípade, že chce stabilitu, a podmienky na spokojný pracovný život.

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2017 23:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.