reklama

Vznikla volebná mapa a infografika k voľbám do orgánov samosprávnych krajov

Mapa kandidátov pre novembrové krajské môže uľahčiť voličom ich rozhodovanie. Unikátnu mapu vytvoril Daniel Kerekes zo spoločnosti POLITICALCONSULTING.SK na základe bydliska, ktoré musí každý kandidát uviesť pri registrácii svojej kandidatúry.

„Ak chce volič zistiť, kto z jeho obce alebo blízkeho okolia kandiduje, musí dôkladne preštudovať celý hlasovací lístok. Ten je však typograficky neprehľadný a nedá sa v ňom orientovať. Mapa voličovi umožní jednoducho a rýchlo zistiť, kto v jeho okolí kandiduje, za akú politickú stranu alebo koalíciu,“ vysvetľuje prínos mapy volebný konzultant Daniel Kerekes.

V Prešovskom a Trnavskom kraji sa o miesto župana uchádzajú len muži, naopak najvyšší počet kandidátok je v Trenčianskom kraji, tri zo siedmych.

Priemerný vek kandidátov na predsedu v Trnavskom kraji je 48,7 roka, na poslancov takmer presne 46 rokov. O posty do zastupiteľstva sa uchádza v našom kraji 211 mužov a 40 žien.

Ilustračné foto

V samosprávnych krajoch na Slovensku je zaregistrovaných celkom 92 kandidátov na župana. Z toho len približne desať percent tvoria ženy.

Priemerný vek mužských kandidátov je 49 rokov, ženské kandidátky majú v priemere 46. Najvyšší počet zaregistrovaných kandidátov na župana je v Bratislavskom samosprávnom kraji (18), najmenej uchádzačov hlási Trnavsky kraj (6).

Do zastupiteľstiev VÚC je zaregistrovaných 2902 kandidátov. Ich celkový vekový priemer je 47 rokov.

Najväčší záujem o poslanecké kreslo možno pozorovať v druhom najväčšom kraji Slovenska – v Prešovskom kraji, počet kandidátov sa tam vyšplhal na číslo 501 s priemerným vekom 46 rokov a 85% mužským zastúpením.

Podobne ako pri kandidátoch na post župana, najnižší záujem o kreslá v zastupiteľstve je v Trnavskom kraji – iba 251 registrovaných kandidátov.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia 4. novembra 2017. Kompletné kandidátky za volebný obvod Trbava sme zverejnili v tomto článku.

MAPA:

INFOGRAFIKA:

Krajské voľby 2017 v číslach
Infogram

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2017 6:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.