reklama

Divadlo prinesie obnovenú premiéru Palárikovej drámy Dimitrij Samozvanec

Divadlo Jána Palárika uvedie 21. októbra obnovenú premiéru dramatickej inscenácie Jána Palárika DIMITRIJ SAMOZVANEC v úprave Martina Timka a Viktora Kollára.

Hry Jána Palárika, ktorého meno nesie aj trnavské divadlo, patria ku zlatej klenotnici slovenskej dramatickej spisby.

Jeho tri najznámejšie komédie sa tešia neustálemu záujmu publika. Mnohí diváci však nevedia, že Palárik nepísal len komédie.

Na svojom konte má aj tragédiu, presnejšie, podľa jeho vlastnej definície „smutnohru“ s názvom Dimitrij Samozvanec.

FOTO: Divadlo Jána Palárika

„Na úvod jubilejnej 40. sezóny sme sa rozhodli divákom ponúknuť práve túto hru, v novom šate, v novej interpretácii, Diváci sa tak môžu tešiť na inscenáciu, ktorá bude nielen dôstojným oslávením výročia, ale aj zaplnením bieleho miesta slovenského divadla, keďže doteraz bola v profesionálnom divadle uvedená len raz,“ približuje Divadlo J. Palárika.

Dimitrij Samozvanec je stále aktuálny, boj o moc, viera, zlyhanie a manipulácia davu sú v dnešných časoch až príliš aktuálne témy.

Ján Palárik napísal túto drámu ako svoju štvrtú hru, počas pôsobenia na fare v Majcichove.

Dej sa odohráva na pozadí rusko-poľských vzťahov v 16. a 17. storočí. Hlavná postava, ktorá sa stala nástrojom zištných záujmov cudzej šľachty, privoláva na seba hnev sklamaného ľudu, pretože odstupuje od realizovania sľubovaných reformných cieľov.

Obnovená premiéra inscenácie sa uskutoční v sobotu 21. októbra 2017 o 19. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 15. októbra 2017 8:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.