reklama

Peter Chmela vydáva knihu fotografií Fragmenty okamihu

Peter Chmela uvedie svoju novú knihu spojenú s výstavou fotografií Fragmenty okamihu.

Autor sa v minulosti zameriaval najmä na filmovú tvorbu. Podľa vlastných slov teraz chce ukázať publiku, že film má blízko aj k fotografii.

Jednotlivé zábery sú zo slovenského prostredia ale aj z Ameriky, či Chorvátska. Ako autor naznačil v titule knihy, ide o jedinečnosť okamihu vôkol nás.

„Keď netočím kamerou, fotím. Niekedy mám málo času, preto fotografia vzniká v strese, ale na druhej strane nesie dynamiku záberu. Nesie emóciu, jedinečnosť okamihu. Chcel som ľuďom ukázať, že aj jednoduché veci z živote nesú hĺbku. Na druhej strane sú to fotky metaforické, nesúce v sebe širšie posolstvo,“ približuje Peter Chmela.

Program uvedenia knihy bude sprevádzať známe hudobné teleso Tažká muzika z Terchovej, ktorá reprezentuje kultúrne dedičstvo Terchovej.

„Terchovú som dávno objavil a učarovala mi svojou jednoduchosťou, dobrými ľuďmi a vynikujúcim folklórom. Skutočnosť, že práve terchovská muzika bola v roku 2013 zapísaná do UNESCO, svedčí o originalite tohto kraja. Vážim si zachovávateľov ľudových tradícií, a preto som v knihe umiestnil fotografie z Terchovej,“ dodáva Peter Chmela.

Na stránkach knihy nájdete aj iné zápisy do UNESCO ako Spišský hrad či osadu Vlkolínec. Autor samozrejme nevynechal ani fotografie z Trnavy.

Výstava fotografií a uvedenie knihy Fragmenty okamihu sa uskutoční 25. októbra 2017 o 18.00 hod. v trnavskom hoteli Spectrum.

Ulož ako PDF
Napísal 15. októbra 2017 9:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.