reklama

Trnavčan Zdeněk Friedrich vydáva knihu s tematikou železníc, verejná prezentácia bude v knižnici

Dlhoročný zamestnanec železníc, Trnavčan Zdeněk Friedrich, vydáva knihu Ako žlté vlaky vzkriesili Komárňanku.

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pozýva v stredu 8. februára o 17,00 hod. do svojej čitárne na posedenie s dlhoročným zamestnancom rezortu železníc Zdeňkom Friedrichom.

Publikácie s odbornou tematikou si knižnici už našli svojich pravidelných čitateľov a čitateľky. Tí, ktorí sa zaujímajú o problematiku železníc, by si nemali nechať ujsť prezentáciu Friedrichovej knihy „Ako žlté vlaky vzkriesili Komárňanku“.

Ide o jeho tretiu publikáciu, v ktorej čitateľom predkladá svoj vlastný príbeh a postupne faktograficky objasňuje, prečo a ako sa súkromný dopravca dostal na trať Bratislava – Komárno.

V knihe podáva krátke zhrnutie histórie tejto trate do roku 2012 a chronologicky pútavou formou dopĺňa údaje o tom, čo všetko bolo nutné zabezpečiť, pripraviť a vykonať pred prvou oficiálnou jazdou dopravcu na trati s cestujúcimi, popisuje, ako sa hľadali zamestnanci prevádzky a najmä údržby, ako sa hľadalo depo, opisuje aj problémy a úspechy kolektívu a zachytáva aj nehody súkromného dopravcu.

V knihe nechýbajú ani autentické fotografie. Prezentácia knižnej novinky bude spojená s autogramiádou.

Ľubica Malá, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2023 17:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.