reklama

Jaroslav Cehlárik sa vzdal kandidatúry na post predsedu TTSK v prospech Jozefa Viskupiča

Na mediálnom briefingu, ktorý sa uskutočnil v utorok 31. októbra, sa Jaroslav Cehlárik vzdal svojej kandidatúry na post župana Trnavského samosprávneho kraja v prospech kandidáta Jozefa Viskupiča. Zdôvodnil to tým, že ako kandidát: “nechcem rozdelovať sily, pretože Trnavský kraj je len jeden, nie je to viac samospráv. Chcem ich spojiť do jedného celku a zmeniť kraj k lepšiemu.”

Ako ďalej Cehlárik uviedol: “Hľadal som správneho kandidáta, ktorý by mal podobné názory, aj programovo, ako ja. Preto som sa po zvážení rozhodol pre Jozefa Viskupiča. Má väčšiu šancu na výhru, a tým pádom aj na zmenu v samosprávnom kraji. Preto musíme spojiť sily namiesto súperenia.”

Cehlárik zároveň povedal, že po voľbách môže podať pomocnú ruku kraju v troch oblastiach – sociálnej, školskej a v oblasti cestovného ruchu.


Jaroslav Cehlárik (vľavo) a Jozef Viskupič počas dnešného brífingu

Jozef Viskupič Cehlárikovu podporu prijal.

“V tomto okamihu je gesto pána Cehlárika pre mňa povzbudením, že nám skutočne ide o spoločnú vec. Obdivujem pána Cehlárika, že sa tiež rozhodol kandidovať a vymeniť presluhujúcich politikov. Všetky tri programové priority, ktoré vznikli pri porovnaní našich volebných programov, hovoria o dôstojnej a lepšej starobe, o dobrých, invenčných a k žiakom i rodičom naklonených školách a o potenciáli, ktorý ukrýva oblasť cestovného ruchu. Ak si ľudia porovnajú programy, ktoré sme priniesli v záujme lepšieho, otvorenejšieho a fungujúcejšieho kraja, je evidentné, že naše sily môžeme spojiť. Priority pána Cehlárika sa týmto stávajú aj mojimi prioritami. A dúfam, že či už z postu župana, alebo nového zastupiteľstva budeme vedieť spoločne pracovať pre lepší, k ľuďom obrátený a transparentný úrad samosprávneho kraja. Je pre nás oboch dôležité urobiť z takmer neviditeľnej inštitúcie inštitúciu, ktorá je obrátená k ľuďom, ktorú budú cítiť a začne pre nich dávať zmysel. Je to záväzok, ako aj priorita pre nadchádzajúce päťročné obdobie. Preto spájame sily – pre lepší Trnavský samosprávny kraj,” vyhlásil Viskupič.

Podľa volebného prieskumu agentúry AKO pre televíziu TA3 mal Jaroslav Cehlárik podporu 6,50 percenta respondentov.

Viskupičovi namerali 30,50%, najväčším favoritom bol podľa agentúry AKO súčasný predseda TTSK Tibor Mikuš s výsledkom 40,80 percenta.

Ulož ako PDF
Napísal 31. októbra 2017 15:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jaroslav Cehlárik sa vzdal kandidatúry na post predsedu TTSK v prospech Jozefa Viskupiča”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.