reklama

Nvmeri v Trnave čoskoro uzavrie svoje klubové turné

Kapela Nvmeri vydala v lete album I Don’t Think So, jeden z najlepších slovenských albumov tohto roka. Od septembra je s ním na turné a svoj posledný koncert odohrá práve v Trnave.

Po drine v nahrávacom štúdiu a premiére skladieb z nového albumu na festivale Pohoda sa členovia skupiny nevedeli dočkať, ako opäť vyrazia na cesty. Po troch silných singloch boli očakávania od nového albumu veľmi vysoké. Teraz je už jasné, že Nvmeri vydali jednu z najlepších domácich nahrávok.

Zatiaľ čo ich prvý album bol ovplyvnený matematikou a odkazmi na antiku, na novinke voľnejšie miešajú prvky soulu, jazzu, funku aj popu, ktoré dopĺňa spev v angličtine. Tá skupine do ich piesní pasuje vďaka svojej ideálnej rytmike. Zložité kompozície sú síce minulosťou, no aj tento album vznikal s dôrazom na zjednocujúcu koncepciu.

Chválou preto nešetrí domáca kritika, ani tá spoza hraníc. O Nvmeri sa právom hovorí ako o kapele, ktorá je pripravená na export. Skladbám nechýba dynamika a ich zdanlivá umiernenosť skrýva veľkú precíznosť tvorby. V koncertnom programe však Nvmeri sľubuje miešať nové skladby s predošlými singlami. Pri tom všetkom nemôže chýbať ich povestná dávka improvizácie a spontánnych zvratov.

Popri Nvmeri na koncerte vystúpi aj formácia Bulp ocenená ako Objav roka na Radio_Head Awards 2015. Ide o alter ego Sama Štefanca, mladého producenta elektronickej hudby, ktorého tvorba predstavuje zmes melodických liniek, úderných rytmov, melancholických či pozitívnych motívov.

Koncert sa koná 10. novembra o 20:00 v kaviarni Music a cafe v centre City Aréne (Kollárova 20). Prvých 100 lístkov sa v predpredaji predáva za 4 €, zvyšné za 5 €. Cena lístka pred koncertom je 6 €. Predpredaj prebieha na stránke Ticketportal.sk.

Koncert z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2017. Organizátori ďakujú mediálnym partnerom Trnava-live.sk, Trnavský hlas a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 2. novembra 2017 7:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.