reklama

Holandská skupina GOLD na európskom turné zavíta aj do Trnavy

Holandská skupina GOLD vydala v apríli svoj štvrtý radový album Why Aren’t You Laughing? V septembri vyrazila na európske turné pod názvom Would It Kill You to Smile?, počas ktorého sa predstaví v dvanástich krajinách západnej aj východnej Európy. Začiatkom novembra pricestuje z nemeckého Berlína do trnavského Malého Berlína.

Hudba skupiny GOLD spája chlad s komfortom, lásku so smrťou, nádej so zúfalstvom, úpadok civilizácie s osobnou traumou a inštrumentálny pretlak s pokojným podaním speváčky Mileny Eva.

Nový album ukazuje kapelu v jej najodvážnejšej a najosobnejšej polohe. Zľahka prechádzajúc medzi dark popom, post-punkom a gitarovými aranžmánmi inšpirovanými black metalom, album vynáša frontmanku do nových výšok.


Kapela GOLD

Jej texty sa zaoberajú extrémne osobnými témami ako je absurdita prežívania po smrti blízkeho priateľa a trauma z objavu mŕtveho chlapca zo susedstva, keď mala sama iba 5 rokov, no aj aktivistickými námetmi. Aj keď sa možno niekedy zdá, že temnota v hudbe všetko pohlcuje, láska a sila v jej piesňach sú vždy blízko a pripravené prevziať kontrolu.

Ako predkapela vystúpi Our Stories, inštrumentálne post-rockové trio zo Šale. Ponúka hudobne pestrú paletu plnú emócií a zmien nálad, často striedajúc jemné a pokojné pasáže za rýchle a agresívne.

Ich hudbu ovplyvňuje množstvo rozdielnych žánrov, presnejšie sa dá zaradiť medzi post-rock/post-metal s občasnými prvkami punku a shoegaze-u.

V marci im vyšiel debutový album Pursuit of Happiness. Vystúpili už na viacerých festivaloch na Slovensku vrátane Pohody a zaujali aj dramaturgov najväčšieho showcase festivalu ESNS v holandskom Groningene.

Koncert GOLD a Our Stories sa uskutoční v utorok 5. novembra o 20.00 h. v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4, Trnava).

Lístky v cene 5 eur sú dostupné v predpredaji na webovej stránke centra. V pokladni centra sa budú predávať pred koncertom od 19.30 h. za 7 eur.

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

GOLD – Why Aren’t You Laughing? (oficiálny videoklip)

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2019 7:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.