reklama

Nový hudobný objav z Holandska Blue Crime premiérovo v Trnave

Pôsobivá obraznosť amsterdamskej skupiny Blue Crime sa tesne spája s ich hudbou. Na vystúpeniach sa všetci členovia obliekajú v bielej farbe, aby splynuli s vizuálnymi projekciami, ktoré sa víria nad nimi a okolo nich, pridávajúc ďalšiu vrstvu do už aj tak pútavého zážitku. Svoju hudobnú produkciu sami označujú ako moon pop, v tlači sa objavujú aj prívlastky ako mesačná psychedélia alebo noise-folk.

Skupina už od svojho vzniku obiehala na turné Európu a Severnú Ameriku a v roku 2015 vydala debutové EP TYR. Pravidelné koncertovanie podnietilo prudký vývoj a Blue Crime si osvojili dynamické a sebavedomé javiskové vystupovanie, ktoré vyvoláva protichodné reakcie kdekoľvek hrajú.

Minulý rok si sami vydali EP Bunker na kazetách a 7-palcový singel na značke Bronson Recordings. V súčasnosti pripravujú debutový album.


Plagát

Prevažne ženská zostava počas turné Blood Moon vystúpi v 8 európskych krajinách. Jednou z ich dvoch slovenských zastávok bude kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave, kde zahrajú s podporou skupiny Vojdi. Mladé prešovské trio sa vyznačuje členitými kompozíciami, nekonvenčnou rytmikou a poctou rockovému klišé.

Ironický nadhľad je priznaný vplyv miestnej legendy Chiki liki tu-a. Kompozične je tvorba kapely najviac ovplyvnená francúzskou novou vlnou eklektických kapiel ako Aquaserge a Moodoid. Doteraz vydali dve EP, Czechoslovakia (2016) a Staro (2018).

Koncert skupín Blue Crime a Vojdi bude prebiehať 12. júna od 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4). Lístky sú dostupné v predpredaji za 4 € na stránke Maxiticket.sk, na mieste sa budú predávať od 19.30 za 5 €.

Z verejných zdrojov podujatie podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018. Mediálnymi partnermi sú trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, My Trnavské noviny, Trnavské rádio, Trnavsko.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júna 2018 22:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.