reklama

Klasika neklasicky: nový hudobný cyklus otvorí Miki Skuta koncertom na klavíri a elektrickej gitare

Kultúrne centrum Malý Berlín prináša novú sériu podujatí pod názvom b minor. Cyklus koncertov venovaných klasickej hudbe 20. a 21. storočia otvorí renomovaný slovenský klavirista už túto sobotu 23. februára o 19:00 hod.

Miki Skuta je všestranný hudobník pohybujúci sa v rôznych žánroch. Patrí medzi najvýznamnejších slovenských klaviristov a skladateľov. Na poli klasickej a jazzovej hudby spolupracoval s vynikajúcimi hudobníkmi a jeho kompozície boli odprezentované na viac ako stovke koncertov doma i v zahraničí.

Na februárovom koncerte b minor zaznejú reprezentanti spektralizmu Tristan Murail, Hugues Dufourt či jeden z najznámejších predstaviteľov minimalistickej hudby John Adams.

Okrem iného sa budete môcť započúvať do tvorby amerického skladateľa, klarinetistu a dirigenta Steva Reicha, ktorého tvorbu do veľkej miery ovplyvnila baroková hudba na čele s J. S. Bachom, no aj hudba dvadsiateho storočia a jazz.


Miki Skuta

FOTO: Peter Frolo

Príďte a užite si nezameniteľný koncertný zážitok, ktorý sa bude konať v sobotu 23. februára o 19:00 v  kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4).

Vstupenky v predpredajovej cene 8 € sú dostupné v online predpredaji na MaxiTicket.sk, na mieste sa budú dať zakúpiť už v cene 10 € pol hodinu pred začiatkom koncertu.

Z verejných zdrojov podujatie podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Program koncertu

❧ skladby pre klavír:
Tristan Murail: Estuaire
Beat Furrer: Voicelessness. The Snow Has No Voice.
John Adams: China Gates

❧ skladby pre elektrickú gitaru:
Tristan Murail: Vampyr
Hugues Dufourt: La Cité des Saules
Steve Reich: Electric Counterpoint

Videopozvánka

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2019 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.