reklama

Klasika neklasicky: nový hudobný cyklus otvorí Miki Skuta koncertom na klavíri a elektrickej gitare

Kultúrne centrum Malý Berlín prináša novú sériu podujatí pod názvom b minor. Cyklus koncertov venovaných klasickej hudbe 20. a 21. storočia otvorí renomovaný slovenský klavirista už túto sobotu 23. februára o 19:00 hod.

Miki Skuta je všestranný hudobník pohybujúci sa v rôznych žánroch. Patrí medzi najvýznamnejších slovenských klaviristov a skladateľov. Na poli klasickej a jazzovej hudby spolupracoval s vynikajúcimi hudobníkmi a jeho kompozície boli odprezentované na viac ako stovke koncertov doma i v zahraničí.

Na februárovom koncerte b minor zaznejú reprezentanti spektralizmu Tristan Murail, Hugues Dufourt či jeden z najznámejších predstaviteľov minimalistickej hudby John Adams.

Okrem iného sa budete môcť započúvať do tvorby amerického skladateľa, klarinetistu a dirigenta Steva Reicha, ktorého tvorbu do veľkej miery ovplyvnila baroková hudba na čele s J. S. Bachom, no aj hudba dvadsiateho storočia a jazz.


Miki Skuta

FOTO: Peter Frolo

Príďte a užite si nezameniteľný koncertný zážitok, ktorý sa bude konať v sobotu 23. februára o 19:00 v  kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4).

Vstupenky v predpredajovej cene 8 € sú dostupné v online predpredaji na MaxiTicket.sk, na mieste sa budú dať zakúpiť už v cene 10 € pol hodinu pred začiatkom koncertu.

Z verejných zdrojov podujatie podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Program koncertu

❧ skladby pre klavír:
Tristan Murail: Estuaire
Beat Furrer: Voicelessness. The Snow Has No Voice.
John Adams: China Gates

❧ skladby pre elektrickú gitaru:
Tristan Murail: Vampyr
Hugues Dufourt: La Cité des Saules
Steve Reich: Electric Counterpoint

Videopozvánka

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2019 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.