reklama

V Trnave sa začína cyklus diskusií o súčasných výzvach v architektúre a pamiatkovej ochrane

Kultúrne centrum Malý Berlín už v pondelok 28. novembra 2022 o 19.00 h otvorí novú sériu diskusií z oblastí architektúry a pamiatkárstva. Do prvej diskusie z cyklu O architektúre osobne (s), ktorá bude venovaná trnavským hradbám, prijali pozvanie Peter Grznár a Kamil Nováčik.

V prvej časti sa moderátor Miroslav Beňák, ktorého môžete poznať z minulých prednášok o architektúre v Malom Berlíne, bude venovať hradom a hradbám v Trnave a ich okolí.

S hosťami bude diskutovať najmä o ich zachovaní. Aj zdanlivo „mŕtva“ a často zanikajúca architektúra zrúcanín totiž prekvapivo žije radom aktivít na ich záchranu. Mnohokrát takmer neviditeľných, o to však premyslenejších.


Zrúcanina hradu Dobrá Voda

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Prvý hosť, Peter Grznár, pracuje ako archeológ a pamiatkár. Skúmal aj trnavské hradby, aktuálne pracuje pre Krajský pamiatkový úrad.

Na starosti má metodiku obnov hradov a mestských opevnení – a to nielen v Trnave a okolí, ale aj na Záhorí.

Druhý hosť, Kamil Nováčik, je bývalý kastelán, religionista a remeselník pracujúci v oblasti obnovy torzálnej architektúry. Pôsobil ako kastelán na hrade v Cimburku u Koryčan a zámku v Bučoviciach a podieľal sa na fyzickej obnove viacerých slovenských hradov.

Diskusia sa bude konať v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na Štefánikovej 4 v Trnave. Vstupné je 2 eurá, lístky sa dajú kúpiť v predpredaji na webe www.malyberlin.sk.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Mesto Trnava a Fond na podporu umenia. Chod centra podporuje Trnavský samosprávny kraj a Nádvorie.

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2022 14:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.