reklama

Mestom bude 10. novembra putovať lampiónový sprievod

Mestská televízia Trnava oslavuje 20 rokov od svojho vzniku a 30. októbra 2017 si pripomenula 20. výročie vysielania prvého bloku správ s názvom Trnavský magazín.

V máji ponúkla svojim priaznivcom premietanie na hradbách, v júli rodinné popoludnie v Kamennom mlyne, v októbri Potulku po MTT a na 10. november plánuje podujatie určené predovšetkým deťom s názvom Čarovné lampáše.

Ide o lampiónový sprievod, ktorý povedie z centra mesta do City Parku. Uskutoční sa v predvečer sviatku sv. Martina, teda v piatok 10. novembra 2017 od 18.00 h.

Štart je na Trojičnom námestí a trasa ďalej povedie cez Divadelnú ulicu, Bernolákov sad, Hospodársku ulicu až na Trstínsku cestu. V City Parku čaká na všetkých účastníkov občerstvenie vo forme teplých nápojov, tradičných svätomartinských rožkov a perníkových husičiek.


Plagát

Ako hovorí riaditeľka televízie Dália Šaškovičová: “Už 20 rokov vnášame svetlo do mnohých trnavských tém, radi si posvietime na komunálnu politiku, ale aj na problémy a podnety od divákov. Svetlá našich kamier žiaria na športové, spoločenské, či kultúrne podujatia v Trnave a v blízkom okolí. Svetlá kamier tentoraz vymeníme za lampióny. Veríme, že deťom i dospelým urobíme radosť a založíme ďalšiu milú, trnavskú tradíciu. Spolu s deťmi chceme privítať prichádzajúce obdobie dlhých večerov, kedy sa plamienok sviečky alebo praskajúce drevo v kozube stáva teplom domova, prísľubom nádeje a splnených túžob. Podľa tradície má zapálené svetlo lampiónov presvietiť tmavé miesta v nás a ukázať cestu ľuďom okolo nás. Kto nesie svetlo, nesvieti len sám sebe, ale i druhým”.

Šéfka MTT dodáva, že do sprievodu sa môže zapojiť každý. Aj ten, kto nemá lampión.

Prvých 300 účastníkov dostane lampión zdarma. Na druhej strane má ten, kto príde s vlastným lampiónom, šancu vyhrať zaujímavé ceny od partnerov podujatia.

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2017 23:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.