reklama

Trnavská radnica aj tento rok zasvieti na purpurovo na znak solidarity s rodinami predčasne narodených detí

Piatok 17. novembra je Svetovým dňom predčasne narodených detí. Na ich počesť sa budovy, pamiatky a pamätihodnosti po celom svete zahalia do purpurovej farby. V Trnave si tento deň pripomenieme farebným nasvietením radnice v noci zo štvrtka na piatok.

Tehotenstvo štandardne trvá 40 týždňov. Na Slovensku sa predčasne – teda medzi 24. až 36. týždňom gravidity – narodí každé desiate dieťatko a ročne ich príde na svet približne 55 tisíc. Za posledných 15 rokov stúpol ich počet takmer o tretinu.

Ilustračné foto

Starostlivosť o predčasniatka je náročná: dlhodobé zdravotné následky sa práve u týchto detí vyskytujú 10-krát častejšie než u donosených detí a v celej Európe predstavujú nedonosené deti najväčšiu skupinu detských pacientov. Rodiny týchto detí potrebujú pomoc a podporu.

Na Slovensku sa im už šesť rokov venuje občianske združenie malíček. Jednou z ich aktivít je aj organizácia Svetového dňa predčasne narodených detí, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o tejto téme.

„Malíček svojimi aktivitami zvyšuje osvetu o problematike predčasne narodených detí a poskytuje cenné a hlavne praktické informácie a podporu rodičom. Našim poslaním je byť mostom medzi rodinou a nemocnicou,” uviedla Ľubica Kaiserová z OZ malíček.

Trnavská radnica na Hlavnej 1 začne svietiť na purpurovo v predvečer Svetového dňa predčasne narodených detí až do ranných hodín 17. novembra, informovala Veronika Majtánová z kancelárie primátora.

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2017 22:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.