reklama

Prvý z troch elektromobilov dostanú už čoskoro mestskí policajti

AKTUALIZOVANÉ

Do farieb trnavskej mestskej polície sa už čoskoro “zaodeje” prvý elektromobil. Bude ním plne elektrický úžitkový model Nissan e-NV 200 Kombi, radnica zaň podľa kúpnej zmluvy s dodávateľom zaplatí 36 880 eur.

Trnavská radnica plánuje nakúpiť celkom tri autá na čisto elektrický pohon.

Úžitkový Nissan e-NV 200 Kombi je prvým z nich a bude slúžiť pre účely mestskej polície, ďalšie dva elektromobily, zrejme inej značky od iného dodávateľa, majú byť referentské vozidlá pre úradníkov.

Zo zmluvy medzi mestom Trnava a víťazným uchádzačom vyplýva, že automobil má byť dodaný do konca novembra 2017.

FOTO: Nissan

Elektrické vozidlo s dĺžkou 4,56 metra bude mať kapacitu batérie 24 kWh s výkonom 109 koní a maximálnym dojazdom približne 170 kilometrov.

Vo výbave vozidla, podľa údajov z verejnej súťaže a kúpnej zmluvy, nájdeme okrem dnes už prakticky štandardných prvkov výbavy ako sú ABS + brzdový asistent EBD, systém, elektricky ovládané okná, parkovacie senzory, cúvacia kamera, automatická klimatizácia, autorádio s MP3, CD a Bluetooth konektivitou, disky kolies z ľahkých zliatin či palubný počítač s multifunkčným displejom aj prvky vyššej výbavy.

Zaradiť k nim môžeme navigačný systém s 5,8 – palcovým displejom s dotykovou funkciou, tempomat, dažďový senzor či napríklad vyhrievané predné sedadlá a vyhrievaný volant potiahnutý kožou.

Spolu s vozidlom dodá firma mestu jednu palubnú nabíjačku s výkonom 6,6 kW a pevnú nabíjačku (wallbox) s výkonom 7,4 kW.

Súčasťou dodaného vozidla má byť aj inštalácia zákonom stanoveného výstražného a zvukového zariadenia, vozidlovej vysielačky či reflexných samolepiek.

Na elektromobil sa vzťahuje možnosť uplatnenia štátneho príspevku vo výške 5000 eur.

Trnavská radnica okrem troch elektrických áut v predpokladanej hodnote 60 000 eur plánuje investovať približne 20 000 eur aj do vybudovania štyroch nabíjacích staníc pre elektromobily, ktoré by mali byť umiestnené pri parkovisku rohu ulíc Halenárska – Dolnopotočná, v areáli mestského technologického a priemyselného parku na Priemyselnej ulici a dve nabíjačky chcú inštalovať na parkovisku referentských vozidiel pred mestským úradom na Trhovej ulici.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2017 10:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvý z troch elektromobilov dostanú už čoskoro mestskí policajti”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.