reklama

Raritné skladby Philipa Glassa v podaní Fera Királyho

Fero Király po návrate z newyorského turné so súborom Cluster Ensemble znova koncertuje na Slovensku. Hrá dve raritné skladby Philipa Glassa, ktoré až do tohtoročnej premiéry v Bratislave neboli nikdy uvedené na Slovensku a málo sa hrávajú aj v zahraničí.

Skladby Dance No. 2 a No. 4 zložil Philip Glass pre sólový elektrický organ. Obe vznikli koncom 70. rokov. Sú medzi poslednými dielami, v ktorých Glass pracuje s repetitívnym zvukom s minimom melódií charakteristickým pre jeho ranú tvorbu.

Obe majú približne 20 minút a hrajú sa vo vysokom tempe. V skladbách cítiť estetiku, s ktorou dnes pracuje klubová elektronická hudba, čo evokuje aj sprievodná videoprojekcia. Tú pripraví Jakub Pišek alias VJ Kubriel.

Fero Király sa ranej tvorbe Philipa Glassa venuje už štyri roky. Mnohé z dostupných diel z tohto skladateľovho priekopníckeho obdobia na Slovensku aj premiéroval. Okrem interpretácie súčasnej hudby sa Fero vo svojej tvorbe venuje digitálnym technológiám a ich vplyvu na hudbu.

Jeho projekty majú presah do performancie, soundartu a inštalácií.

Koncert sa začína v sobotu 2. decembra o 20.00 v priestoroch podniku Zelený kríček (Štefánikova 24). Lístky budú v predaji priamo na mieste. Vstupné je 3 €, pre študentov a seniorov 2 €.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2017. Mediálnymi partnermi sú Trnava-live.sk, Trnavský hlas a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2017 7:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.