reklama

Trnava získala titul Enviromesto 2017

Vďaka komplexnosti v riešení kvality mestského životného prostredia, zodpovednému prístupu k svojim obyvateľom a uplatňovaniu environmentálnej politiky v ochrane, plánovaní a manažmente mestskej krajiny sa Trnava môže pochváliť titulom Enviromesto 2017. Toto ocenenie nášmu mestu udelila odborná komisia na základe projektov realizovaných a plánovaných v prospech mestského životného prostredia.

Hlavnú cenu prebral Tomáš Guniš, vedúci odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave, v utorok 28. novembra 2017 počas slávnostného vyhlásenia výsledkov súťaže Enviromesto 2017 v Žiline, ktoré sa uskutočnilo v rámci 8. ročníka Medzinárodnej konferencie Životné prostredie miest s podtitulom Silné mesto pre lepší život.

Ilustračné foto

Súťaž vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) spolu s jej národným koordinátorom – Slovenskou agentúrou životného prostredia (SAŽP). Jej cieľom je zviditeľniť a oceniť mestá, ktoré aktívne uplatňujú environmentálnu politiku v reálnom živote.

Zároveň bol príležitosťou podnietiť komunitné vnímanie a spoluprácu všetkých sektorov (škôl, neziskových organizácií i verejnosti) pri tvorbe prostredia mesta, a tiež vytvoriť platformu na vzájomné zdieľanie skúseností vedúce k zvyšovaniu kvality životného prostredia v mestách.

Do prvého ročníka súťaže sa prihlásilo 14 slovenských miest. Okrem hlavnej ceny udelili členovia odbornej komisie ocenenia aj v ďalších troch súťažných oblastiach.

V oblasti Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra zvíťazila Nitra, v kategórii Mestská mobilita bodovali Malacky. V súťažnej oblasti Adaptácia na zmeny klímy si cenu odniesol Zvolen.


Radomila Škodná z odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave a Tomáš Guniš, vedúci OÚRaK

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2017 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava získala titul Enviromesto 2017”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.