reklama

Trnavský akvapark mení majiteľa, novým investorom bude vlastník Aqualandu Moravia

Novým majiteľom trnavského akvaparku Relax Aqua & Spa sa stane česká akciová spoločnosť Stavcom – HP. Firma v minulosti postavila a prevádzkovala niekoľko akvaparkov, medzi nimi aj známy Aqualand Moravia v obci Pasohlávky pri Brne.

Prvý akvapark v Trnave otvorila domáca trnavská spoločnosť Aqua – Relax v decembri 2015. Neskôr v júli 2016 prevádzkovateľ otvoril pre verejnosť letnú vonkajšiu časť akvaparku, ktorá vyrástla v priestoroch bývalého kúpaliska Slávia.

Celkové náklady na realizáciu projektu dosiahli podľa investora približne 10 miliónov eur.

relax-kup-2
Aqua Relax v Trnave

Ilustračné foto

Jeden z otcov myšlienky trnavského akvaparku a spoluvlastník spoločnosti Aqua – Relax Jozef Svátek k predaju projektu Relax Aqua & Spa uviedol: “Akvapark tu stojí, dobre reprezentuje naše mesto aj región, navštevujú ho ľudia z Trnavy aj širokého okolia. Avšak nie všetky plány sa nám podarilo uskutočniť a dotiahnuť do konca. Bolo to z viacerých dôvodov, najmä ekonomických. Na to, aby sme mohli akvapark rozšíriť a dostavať podľa pôvodných predstáv, nám chýbali finančné zdroje. Zabezpečiť to nevieme iným spôsobom, ako predajom investorovi, ktorý má obrovské skúsenosti, postavil niekoľko podobných projektov a dokonca ich prevádzkuje. Nový investor má dostatok finančných zdrojov na to, aby všetky naše plány naplnil.”

Svátek pripomenul, že projekt akvaparku považuje za svoje dieťa a zdôraznil, že sa mu s ním len ťažko lúči. “Inú možnosť dokončenia a ďalšej kvalitnej prevádzky akvaparku ako predaj schopnému a skúsenému investorovi nevidím. Je to jediná šanca na to, aby akvaparku fungoval naďalej tak, ako sme sa zaviazali a aké boli naše predstavy,” doplnil.

Zástupca nového investora, člen predstavenstva spoločnosti Stavcom – HP Mareka Choma, poznamenal: “Naším zámerom je dokončiť všetky investície, ktoré boli plánované a možno pridať ďalšie veci, ktoré máme odskúšané z iných areálov. Ja osobne som bol pri výstavbe a prevádzke troch akvaparkov, toto by bola štvrtá akvizícia, na riadení ktorej sa podieľam. Trnavský areál chceme ďalej budovať, pokračovať v jeho rozvoji a zrealizovať ďalšie investície, na ktoré neboli doteraz finančné prostriedky.”

Ešte pred samotným predajom projektu získal prevádzkovateľ akvaparku súhlas poslancov mestského zastupiteľstva s tým, že mesto Trnava si nebude uplatnovať predkupné právo k pozemkom, ktoré získal investor projektu formou kúpnej zmluvy od mesta Trnava.

Spoločnosť Aqua – Relax si doteraz plnila voči mestu Trnava všetky záväzky vyplývajúce zo zmluvy.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2017 17:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský akvapark mení majiteľa, novým investorom bude vlastník Aqualandu Moravia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.