reklama

Trnavský akvapark mení majiteľa, novým investorom bude vlastník Aqualandu Moravia

Novým majiteľom trnavského akvaparku Relax Aqua & Spa sa stane česká akciová spoločnosť Stavcom – HP. Firma v minulosti postavila a prevádzkovala niekoľko akvaparkov, medzi nimi aj známy Aqualand Moravia v obci Pasohlávky pri Brne.

Prvý akvapark v Trnave otvorila domáca trnavská spoločnosť Aqua – Relax v decembri 2015. Neskôr v júli 2016 prevádzkovateľ otvoril pre verejnosť letnú vonkajšiu časť akvaparku, ktorá vyrástla v priestoroch bývalého kúpaliska Slávia.

Celkové náklady na realizáciu projektu dosiahli podľa investora približne 10 miliónov eur.

relax-kup-2
Aqua Relax v Trnave

Ilustračné foto

Jeden z otcov myšlienky trnavského akvaparku a spoluvlastník spoločnosti Aqua – Relax Jozef Svátek k predaju projektu Relax Aqua & Spa uviedol: “Akvapark tu stojí, dobre reprezentuje naše mesto aj región, navštevujú ho ľudia z Trnavy aj širokého okolia. Avšak nie všetky plány sa nám podarilo uskutočniť a dotiahnuť do konca. Bolo to z viacerých dôvodov, najmä ekonomických. Na to, aby sme mohli akvapark rozšíriť a dostavať podľa pôvodných predstáv, nám chýbali finančné zdroje. Zabezpečiť to nevieme iným spôsobom, ako predajom investorovi, ktorý má obrovské skúsenosti, postavil niekoľko podobných projektov a dokonca ich prevádzkuje. Nový investor má dostatok finančných zdrojov na to, aby všetky naše plány naplnil.”

Svátek pripomenul, že projekt akvaparku považuje za svoje dieťa a zdôraznil, že sa mu s ním len ťažko lúči. “Inú možnosť dokončenia a ďalšej kvalitnej prevádzky akvaparku ako predaj schopnému a skúsenému investorovi nevidím. Je to jediná šanca na to, aby akvaparku fungoval naďalej tak, ako sme sa zaviazali a aké boli naše predstavy,” doplnil.

Zástupca nového investora, člen predstavenstva spoločnosti Stavcom – HP Mareka Choma, poznamenal: “Naším zámerom je dokončiť všetky investície, ktoré boli plánované a možno pridať ďalšie veci, ktoré máme odskúšané z iných areálov. Ja osobne som bol pri výstavbe a prevádzke troch akvaparkov, toto by bola štvrtá akvizícia, na riadení ktorej sa podieľam. Trnavský areál chceme ďalej budovať, pokračovať v jeho rozvoji a zrealizovať ďalšie investície, na ktoré neboli doteraz finančné prostriedky.”

Ešte pred samotným predajom projektu získal prevádzkovateľ akvaparku súhlas poslancov mestského zastupiteľstva s tým, že mesto Trnava si nebude uplatnovať predkupné právo k pozemkom, ktoré získal investor projektu formou kúpnej zmluvy od mesta Trnava.

Spoločnosť Aqua – Relax si doteraz plnila voči mestu Trnava všetky záväzky vyplývajúce zo zmluvy.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2017 17:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský akvapark mení majiteľa, novým investorom bude vlastník Aqualandu Moravia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.