reklama

Pozývame na prednášku Zuzany Branišovej o tom, ako učiť umenie

Pozývame Vás na poslednú tohtoročná prednášku o výtvarnom umení zo série Raster s podtitulom Sklenofka alebo ako učiť umenie? Program prednášok pripravuje výtvarník a pedagóg Roman Gajdoš, ktorý si pozýva zaujímavých hostí.

Pozvanie k spoločnej diskusii na poslednú tohtoročnú prednášku prijala Zuzana Branišová. Tá prichádza bližšie predstaviť koncept a výsledky pozorovaní jej procesuálneho experimentálneho projektu s názvom ADD – SHARE – LEARN (Sklenofka. Dočasný art-edukatívny priestor, Trnava).

Ten realizovala v roku 2015 v priestoroch objektu Tatraskla na Trhovej ulici.

Projekt bol organizovaný Katedrou pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity v spolupráci so Slovenskou národnou galériou a transit.sk a bol súčasťou medzinárodného sympózia s názvom Priesečníky kurátorstva a pedagogiky umenia. Projekt Sklenofka Zuzany Branišovej priniesol na trnavskú scénu diskusiu o pedagogickom obrate v umení.

Samotná autorka vo vlastnej tvorbe pracuje najmä s textilom, zameriava sa na médium kresby, objektu a inštalácie. V posledných rokoch sa venuje vzťahu pedagogiky a výtvarného umenia. V roku 2012 participovala na spoločnej výstave s názvom Sociálna sonda 2, ktorá sa konala v bratislavskej Kunsthalle a predstavila tvorbu pedagógov a kolegov z Katedry pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity.

Taktiež sa zúčastnila na maľovaní nápisu #TRNAVA, ktorý bol v posledných dvoch rokov umiestnený na Hlavnej ulici počas letných a jesenných mesiacov.

Prednáška o projekte Sklenofka sa bude v stredu 20. decembra 2017 v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej ulici 40, so začiatkom o 19:00 hod. Vstupné je 1 euro. Podujatie z verejných zdrojov podporili hlavný partner Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2017 12:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.