reklama

Hit UCM nastúpi v dôležitom domácom zápase proti Novému Mestu nad Váhom

V záverečnom kole I. časti volejbalovej extraligy žien privíta Hit UCM Trnava začiatkom nového roka 2018 VK Nové Mesto nad Váhom.

Dôležitý zápas o 8. miesto odohrajú netradične vo štvrtok už 4. januára 2018 od 18.00 hod. v Mestskej športovej hale v Trnave.

Keďže prvý zápas sa odohrá veľmi skoro po silvestrovských oslavách, hlavný tréner Pavel Bernáth krátko po sviatkoch zvolal hráčky do tréningového procesu s výnimkou záveru a začiatku roka.

Hit UCM Trnava je so štyrmi víťazstvami a 12 bodmi na 8. mieste, súper je na 9. mieste tiež so štyrmi víťazstvami ale s 9 bodmi.

Aj preto sa očakáva vyrovnaný priebeh. Trnavské volejbalistky pozývajú všetkých fanúšikov do Mestskej športovej haly.

Zápas si môžete pozrieť aj online na www.tvcom.cz.

V II. časti sa tabuľka extraligy žien rozdelí na skupinu o 1. až 4. a o 5. až 10 miesto. Po skončení II. časti sa osem družstiev stretne v play off.

V roku 2017 sa volejbalový klub Hit Trnava stal druhým najväčším volejbalovým klubom na Slovensku.

V klube v roku 2017 bolo v 10 družstvách 172 registrovaných volejbalistiek a volejbalistov.

Absolvovali 1340 tréningov v 14 telocvičniach a športových halách. Pod vedením 11 kvalifikovaných trénerov odohrali 288 volejbalových zápasov.

Všetci členovia, funkcionári, volejbalistky a volejbalisti ďakujú sponzorom, podporovateľom i dobrovoľníkom za pomoc na činnosť Hit Trnava.

Na domáci zápas pozýva Rastislav Filípek

Asistentom extraligového družstva Hit UCM Trnava je už druhú sezónu Rastislav Filípek. Práve on sa zaslúžil ako hlavný tréner družstva Hit UCM Trnava o postup z 1. ligy žien do extraligy v sezóne 2015-2016. V roku 2017 získal externým štúdiom na FTVŠ a absolvovaním troch blokov prednášok 3. trénerský stupeň.

V Hit Trnava je i funkcionárom, zároveň hlavným trénerom B družstva žien v 1. lige. Od roku 2015 je podpredseda Mládež aktívne i hlavným trénerom 1. ligy mužov Hit TRUNI Trnava a juniorov. Ako hráč pôsobil vo VKP Bratislava, Piešťanoch a Neografii Martin. Trénerskú kariéru začal v Trnave.

Napriek krátkej trénerskej kariére sa mu podarili aj niektoré úspechy, keď postúpil s družstvom do extraligy žien. Významný úspech je i výchova prvého reprezentanta v trnavskom klube v kategórii U19 za Slovenskú republiku Rastislava Remenára, ktorý sa predstavil s reprezentáciou na turnaji MEVZA v Slovinsku koncom roka 2017 (skončili na 5. mieste).

Rastislav Filípek sa narodil na Myjave, ale žije so svojou priateľkou v Trnave. Má jednu dcéru. Všetok svoj voľný čas venuje volejbalu, preto popri práci nemá čas na iné záľuby.

• Miesto narodenia: Myjava
• Povaha: cholerik

• Obľúbená farba: modrá

Ulož ako PDF
Napísal 31. decembra 2017 20:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.