reklama

Mesto plánuje použiť v roku 2018 peniaze z rezervného fondu aj bankových úverov

Mesto Trnava plánuje v roku 2018 použiť na investičné výdavky aj prostriedky z rezervného fondu a bankových úverov.

Mestský rozpočet počíta v tomto roku s preinvestovaním čiastky 1,2 milióna eur na výstavbu dvoch zariadení so sociálnym podtextom.

Prostriedky z rezervného fondu, ktoré získalo mesto za predaj objektu na Kollárovej ulici, majú byť na základe rozhodnutia mestského zastupiteľstva z novembra 2017 použité na rozšírenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby a vybudovanie útulku pre jednotlivcov na Coburgovej ulici ako aj výstavbu útulku a objektu pre samostatné bývanie pre rodiny s deťmi na Čulenovej.


Projekt Coburgova


Projekt Čulenova

Zdroj: Mesto Trnava

Rozšírenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby a vybudovanie útulku pre jednotlivcov na Coburgovej ulici bude stáť približne 870-tisíc eur, projekt Čulenova je plánovaný s nákladmi 360-tisíc eur.

Mestská samospráva bude v roku 2018 čerpať aj prostriedky z úverových zdrojov.

Na rekonštrukciu materských a základných škôl poputujú úverové zdroje vo výške takmer 1,4 ,milióna eur.

Na pokračujúci zámer revitalizácie športového areálu Slavia na Rybníkovej ulici poputuje viac ako 900-tisíc eur.

Úverové zdroje použije mesto aj na rekonštrukciu miestnej komunikácie na Mikovíniho ulici a rekonštrukciu mosta vo výške 1,5 milióna eur.

Výška dlhu mesta Trnava ku koncu roka 2017 dosiahla takmer 19 percent. Predpokladaná výška dlhu v roku 2018 bude 21,61 %.

V zmysle zákona o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy nesmie výška dlhu prekročiť 60 % skutočných bežných príjmov predchádzajúceho roka. Po dosiahnutí úrovne 50% dlhu však zákon určuje, aké opatrenia sú povinné samosprávy prijímať a ako zostavovať svoje rozpočty tak, aby sa celkový dlh znižoval.

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2018 9:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

42 komentárov pre “Mesto plánuje použiť v roku 2018 peniaze z rezervného fondu aj bankových úverov”

 1. 1
  Larab says:

  Trnava-live, pripravíte aj článok, ktorý by sumarizoval plánované investície v tohtoročnom rozpočte? Lebo v médiách boli postupne uverejnené rôzne informácie (napr. rekonštrukcia Zeleného kríčka a podobne), ale v rozpočte som ich nenašiel.

  Možno som však zle pozeral :).

 2. 2
  Terazky says:

  Vyčlente financie na trvalú údržbu Halenárskej.Cesta s takým povrchom a tak hmotnoste ťažkou dopravou bude potrebovať neustále údržbu.Alebo pri vjazde vozidla nad 3t poplatok podľa hmotnosti vozidla.Ćo tona navyše to 100eur.Fúzak sleduj.Č bolo bolo terazky som major.

 3. 3
  Vlado says:

  Takže zase žiaden parkovací dom 😒

  • 3.1
   parking says:

   A načo ti je parkovací dom ? V City Aréne je cez deň permanentne voľných min 500 miest. Máš problém “zakerovať” do podzemnej garáže ? V širšom centre ďalších 500. Keď nevieš používať hlavu, používaj aspoň nohy na chodenie.
   Mesto ide správne budovať zariadenia pre odkázaných – chudobných, ktorých vygeneroval tento systém špinavých politických strán zlodejov a zhlboka na nich kašle. To ale z VIP lóže nedovidíš.

   • 3.1.1
    sociál says:

    Načo sa starať o sociálne odkázaných, veď Zmar asociálna nedemokracia zvýšila rodinné prídavky o nepredstaviteľných 0,16 € až 16 centov. Super.
    Aj tie vajcia sme vám doviezli z Bangladéša.
    Čo ešte chcete spodina ?
    https://www.finance.sk/dochodok/davky-socialnej-podpory/

    Máte štadióny kukajte reklamu na ta3 – 80.000 miest ! Prečo nechodíte na tú Africkú ligu tupci, nerozumiete športu ? Možno ju vyhrá aj ten Spartak. Sledujte jarnú frašku – ofsajdy, jedenástky, vylúčení. Už je to dohodnuté pre Vladimíra. Zaslúži si to.

    • 3.1.1.1
     Hm says:

     Táto chrapac sociálna demokracia doslova ozebracuje obyčajných ľudí. Dá im akože zadarmo vlaky,zvýši im príplatky za prácu a potom im aj tak zobere ďaleko viac.Doslova rozkradnute zdravotníctvo, kde musí chorý človek platiť za lieky veľké peniaze.Ochorieť ti dieťa? Minimálne 20 euro v lekárni. Musíš na pohotovosť s dieťaťom? Ďalších 10 eur.Nie je to súrny prípad. Pečivo,potraviny, elektrika združuje. Brocka ide niečo pre sociálne slabsich, tak je zle.On netvorí žiadne hodnoty.

 4. 4
  Radka says:

  Takze ak spravne rozumiem:
  1) idme sa zasa viac zadlzit
  2) hoci nam zaviedli novu dan
  3) investiciou do projektov, ktre nebudu mat navratnost
  4) ani cent do tvorby novych pracovnych miest
  5) hoci nam z trnavy kazdy rok odchadza viac a viac ludi
  ….
  kam to preboha ideme???

  • 4.1
   john says:

   Prepacte, o akych pracovnych miestach hovorite, ked je v nasom kraji taky dostatok volnych pracovnych miest, ze ich musia vyplnat cudzinci?

   Kam odchadzaju ludia z TT? Do satelitov, dedin naokolo, alebo do BA?

   Ako chcete mat navratnost zo socialnych projektov? Kedy chcete stavat/realizovat tieto potrebne projekty, ak nie co najskor?

   Dlh sa nesmie prekrocit o 60% skutocnych prijmov mesta, Trnava ide z 19% na 21%. Prosim, pre porovnanie si pozrite zadlzenost inych miest alebo ich investicne zamery.

   Dovtedy prosim, nesirte demagogiu.

   • 4.1.1
    Vlado says:

    Nie ale situácia sa zhoršuje aspoň v niektorých prípadoch ako verejná doprava z čias komunizmu (iba nové autobusy), nedostatok parkovacích miest z tej istej doby ba dokonca v niektorých častiach mesta ešte menej a aj za tie si mesto bere parkovné ako by ich vybudovalo mesto (z 80tych rokov). Lepšie a to iba vzhladovo, možno aj kvalitou. A áno ľudia odchádzajú lebo cena za byt, dom je neúmerna platom. A pán primátor tomu moc nepomôže ak sa novú daň za rozvoj ( všetko sa premietne do ceny).

   • 4.1.2
    Larab says:

    Prebytok pracovných miest je naozaj len vo výrobe. V Trnave je nedostatok pracovných miest pre vysokoškolských vzdelaných ľudí, ktorí následne odchádzajú aj žiť do Bratislavy.

    Nemá to byť samozrejme tak, že mesto bude priamo tvoriť takéto pracovné miesta, ale môže svojou cielenou politikou v niekoľkých oblastiach pomôcť tomu, aby sem konečne prišli aj takéto firmy.

    • 4.1.2.1
     Ekonom says:

     Pan Larab, je to uplne jednoduche, mesto potrebuje vaznu restrukturalizaciu, zmenu politiky zamestnanosti, ludia najdu pracu vo fabrike, nenajdu nic sofistikovane, ak si to sami nevytvoria. Co sa tyka kritiky primatora, alebo vedenia mesta, je to cele o skore, ako v sporte. Netreba do toho vkladat emocie a stale sa o tom hadat.

     SARIO – niekolko investicnych projektov, niektore smrdia po vyssej pridanej hodnote, niektore nie, ale treba to nastudovat podrobne, je to vsade po internete
     Poradenske spolocnosti – jeden projekt, Optotune, zo Svajciarska (aj veda a vyskum a vysoke mzdy pre ludi napriklad z MTF), boli tu dva clanky na tomto portali, robil to konzultant z Trnavy
     Peter Brocka – nula investicnych projektov prinasajucich zamestnanost, pokial je verejne zname

     Viete, trapnost tejto diskusie spociva v tom, ze tu niekto napise, ze takto rozprava napr. len V. Poor, alebo jeho syn. Nie, toto su fakty, ktore hovoria odbornici. Kvalifikacia primatora nedosahuje horizonty makroekonoma a tym je cela vec vyriesena. Co si ludia zvolili, to aj maju. Nech kosi travu a podobne, este ma na svoju cinnost par mesiacov a potom niekto za nim zhasne a pridu, verme tomu, do vedenia magistratu odbornici, ktori pochopia, ze kvalita zivota je ekonomicky termin a nerovna sa uvahe o kvalite kavy v istej HIP kaviarni v centre Trnavy.

     • 4.1.2.1.1
      odborník says:

      Aj ja sa hlásim na magistrát ( asi do Bratislavy, lebo mi máme radnicu v TT ekonómka )
      Som volič a člen Smeru, SNS, SDKU a KDH. Kradol som, podvádzal, privatizoval, tuneloval a všetko sofistikovane – stačí mi taká kvalifikácia ? Ako odborník som zabezpečil, že za 29 rokov našej vlády 70 % pracujúcich ľudí má mzdu 550 € a dôchodci 320 €.
      My vám zabezpečíme prosperitu aj v tej poondiatej Trnave.
      My sme zabezpečovali investičné projekty – ale sebe.
      My sme zabezpečovali kvalitu života – ale sebe.
      My sme si pridali pridanú hodnotu.
      My sme nepili kávu v HIPe ale na 4ke a vo VIPke.
      My sme vaša budúcnosť

  • 4.2
   Hermína says:

   Ahoj Radka snažíš sa ale :
   1) Keďže mesto posledné 3 roky hospodári zodpovedne ( aj pred tým ) môže si dovoliť úver, odsúhlasili poslanci MZ. Úver ide na projekty pre sociálne odkázaných ! Možno tebe sa dočasne darí, ale máme 3,5 milióna exekúcii 950.000 ľudí v exekúcii = 25% ekonomicky činných, 400.000 ľudí v zahraničí z ktorých by sa 50 % chcelo vrátiť keby bolo kam, 60% pracujúcich robí za minimálnu mzdu alebo blízko k nej – pracujúca chudoba. No tak už otvor oči !!
   Preto sa mesto snaží suplovať štát, ale to nie je jeho úloha.
   2) Nová daň je konečne zavedená. Tzv. developeri sa iba pripájali na existujúcu infraštruktúru. Nič za to neplatili, iba zisky pre seba. Efekt uvidíme až na budúci rok.
   3) Áno rozumiem pre teba nemá park, strom, ihrisko, starobinec návratnosť – máš smutný život, rob s tým niečo.
   4) Nie je úlohou mesta vytvárať pracovné miesta, zobuď sa !
   5) Ako to vieš ? Administratívne áno ( trvalý pobyt ) ale 15.000 študentov a tisíce pracovníkov v nájmoch to je čo ? A kto býva v tých nových bytoch a domoch čo sa postavili ?
   ……
   Ideme tam kam nás vaše politické strany vedú, teda do ri…

 5. 5
  Radka says:

  Takmer vstky su do vyroby. Vy by ste tam isli robit? Ja nie.
  A tych co ja poznam, odchadzaju do Blavy a z Trnavy sa nam stava horsi satelit, lebo je to z nej do Blavy daleko.
  A kedy sa akoze prestaneme zadlzovat? Ked skoncime v nutenej sprave? Ako to, ze pred par rokmi sa u ns robili aj investicne projekty, dokonca take co priniesli nove moznosti a zaroven sme mali prebytok? To je tiez demagogia? Fakt musime byt take brovce?

  • 5.1
   john says:

   Skuste ich, prosim, menovat.

   “brovce”? nerozumiem Vam

   • 5.1.1
    Andrej says:

    Ak nepoznáte odpoveď na tie dve otázky, asi nebudete z Trnavy. Čo tu robíte, john? Alebo sa chystáte prisťahovať? :)

    • 5.1.1.1
     john says:

     Na prvú naozaj nepoznám, a podľa mňa “Radka” a ani vy, Andrej neviete konštruktívne odpovedať.

     Brovce – asi to bude narážať na p. Bročku.

     Je smutné čítať komentáre fejkových trollov na tomto portáli. Sám som si už 10000x povedal, že už sem chodiť nebudem a nebudem ani reagovať.

     Prepierajú sa tu témy, vyťahujú špinavosti. Politicky motivované špinavosti, spleti dezinformácií. Iba jedna vec je jasná – voľby sa blížia a bude to horšie.

     KDH a SMER idú až tak ďaleko, že sa neštítia platenej negatívnej reklamy vo forme brigádnikov na webe – vojna o tie najnižšie vrstvy začala.

     • 5.1.1.1.1
      Andrej says:

      Aha, no dobre, vy fejkový troll :) Keďže vyzeráte byť jednoduchší, tak vám to vysvetlím. Skutočná investícia je to, čo prinesie mestu rozvoj. Nie sociálne služby (inak viete o tom, že aj tie sa dajú riešiť s investormi a nemusí ich platiť mesto?). Pokiaľ ide o tie, tých Bročka priniesol 0, nada, nič. Odkedy sme si ho zvolili rozhadzuje prachy na blbosti a cyklotrasy.

      Myslíte, že nejakého investora zaujíma cyklotrasa? Choďte sa pozrieť do tej Bratislavy. Pozrite sa koľko investičných projektov tam je a skúste porozmýšľať prečo. Posledný investičný projekt v rámci mesta u nás bola tuším City aréna ktorú teraz žalujeme za to, že sme jej pomohli. Tlieskam, nemám slov, s týmto skóre by sem išiel investovať len úplný somár. KDH, SMER a im podobní sú mi ukradnutí. Mne ide o Trnavu a tá ide vytrvalo do kytek. Žiaľ.

     • 5.1.1.1.2
      Pravda says:

      Presne John,dobre si to pomenoval.Tie reči čo majú Radka,Andrej a im podobní sú slová mladého Martinka Porka.Nikoho iného.Nevedia normálne diskutovať, ale len urážať hocikoho kto si im dovolí oponovať.V Trnave vládol len jeden človek a ten ovládal aj politické strany.Jeho intrigy pokračujú stále. Pritom mu stále nestačí?

      • 5.1.1.1.2.1
       ABC says:

       Vážený vôbec nemáte ani tušáka čo a ako to na meste funguje od roku 1990 až do teraz, roku 2018 včetne.

       • 5.1.1.1.2.1.1
        XY says:

        Vážne ? tak daj … sme vzrušení

       • 5.1.1.1.2.1.2
        bezdomovec says:

        Myslíš systém čo narýchlejšie najtransparentnejšie preniesť finančné prostriedky z účtov mesta prostredníctvom firiem s 50 % účasťou mesta na účty týchto firiem, k nim patrí aj pobočka Nemeckej firmy.Potom sme aj doma otroci a ovce.Toto sľúbil Bročka odstrániť ,len on a Pekarčík vedia ,prečo ostalo len pri sľuboch,

      • 5.1.1.1.2.2
       Nemaju si co vycitat says:

       Pan Pravda, pan Martin Poor a pan Peter Brocka si nemaju co vycitat, ak hovorime o schopnosti diskusie a schopnosti byt slusnym clovekom. Nakoniec su to kamarati z mladosti.

      • 5.1.1.1.2.3
       Blbost says:

       Tie reci maju logiku pan Pravda. Ziaden Martinko Porko sa nekona a verte, nie je v tom sam. V TT zije vela ludi, ktori si uz brusia noze na metody vedenia mesta. Nie kazdy vsak lieta po Trnava Live ako zmyslov zbaveny.

     • 5.1.1.1.3
      Lojzo says:

      Len aby tie peniaze z rezervného fondu a úverov skončili na ten účel, na ktorý sú plánované, a aby časť z nich neskončila niekomu vo vačku… lebo pri tomto vedení je možné všetko, len nie TRANSPARENTNOSŤ.

     • 5.1.1.1.4
      Hus says:

      John, ak je tu niekto fejkový troll, tak ty. Tvoja “pravda” musí byť zaručene jediná, len ty všetko vieš najlepšie, len ty vieš urobiť Lepšiu Trnavu :D Ostatní sú demagógovia, dezinformátori, klamári, len ty nie. To je také typické bročkovské :D …že by Bročkova brigáda ? ;)

  • 5.2
   Ekonom says:

   Pozrite si 4.1.2.1 komentar, dakujem Radka

 6. 6
  Andrej says:

  Jéj, opäť so schodkom. Hoci máme o daň naviac. Výborné!

 7. 7
  ABC says:

  Prosím mestkých úradníkov aby kontrolovali pracovníkov firiem zabezpečujúcich zimnú údržbu,aby z toho nebolo len fakturovanie a žiadna reálna práca .Silvyka teba osobitne prosím, ked si už poverovaná takými minoriadnimi prácami dohliadaj na to z titulu svojej mimoriadnej funkcie.Pridajte sa aj poslanci,LTT aj toto je dôležitá práca pre vašich voličov a oddaných podporovateľov.

 8. 8
  Bin cajgel says:

  To by musel byť cajgel tzv. dvoják, alebo tandem. Vpredu by bol snehový pluh. Dve ľudské sily by ťahali jak kone a hrnuli by sneh.
  Iný typ snežného cajgla by bol taký, že zadný cajglista by mohol sedieť proti smeru jazdy a z príručnej fertuchy by ručne rozhadzoval kamienky (ako keď tetky hádžu zrno sliepkam).
  Nejaké cajgle má nakúpené aj naša komunálna ustanovizeň, mohli by ich preonačiť na zimný režim a dať im radlice.
  Týmto bicyklistickým kumštom by sme mali aj odhrnutý sneh, ľud by športoval, cesty by boli odľahčené od automobilov, aj snežné selfíčka by boli na fasabúku.
  Tak by sme si tu mohli žiť.
  Normálne krása. Aaach, nech už sneží…
  Ozaj, a parkovali by sme ich v snežnej cykloveži.

  • 8.1
   Slnečné lúče, s.r.o. says:

   Nemusia zapriahať pluhy na cajgle.

   Firma “Slnečné lúče” na chvíľu okolo poludnia zamakala. Vykuklo zopár lúčov a väčšina chodníkov a ciest po predchádzajúcom rozjazdení a rozchodení ostala bez snehu.

   Ešteže je urobená zmluva aj so Slnečnými lúčmi, s.r.o. Majú upratané.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.