reklama

Mesto plánuje použiť v roku 2018 peniaze z rezervného fondu aj bankových úverov

Mesto Trnava plánuje v roku 2018 použiť na investičné výdavky aj prostriedky z rezervného fondu a bankových úverov.

Mestský rozpočet počíta v tomto roku s preinvestovaním čiastky 1,2 milióna eur na výstavbu dvoch zariadení so sociálnym podtextom.

Prostriedky z rezervného fondu, ktoré získalo mesto za predaj objektu na Kollárovej ulici, majú byť na základe rozhodnutia mestského zastupiteľstva z novembra 2017 použité na rozšírenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby a vybudovanie útulku pre jednotlivcov na Coburgovej ulici ako aj výstavbu útulku a objektu pre samostatné bývanie pre rodiny s deťmi na Čulenovej.


Projekt Coburgova


Projekt Čulenova

Zdroj: Mesto Trnava

Rozšírenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby a vybudovanie útulku pre jednotlivcov na Coburgovej ulici bude stáť približne 870-tisíc eur, projekt Čulenova je plánovaný s nákladmi 360-tisíc eur.

Mestská samospráva bude v roku 2018 čerpať aj prostriedky z úverových zdrojov.

Na rekonštrukciu materských a základných škôl poputujú úverové zdroje vo výške takmer 1,4 ,milióna eur.

Na pokračujúci zámer revitalizácie športového areálu Slavia na Rybníkovej ulici poputuje viac ako 900-tisíc eur.

Úverové zdroje použije mesto aj na rekonštrukciu miestnej komunikácie na Mikovíniho ulici a rekonštrukciu mosta vo výške 1,5 milióna eur.

Výška dlhu mesta Trnava ku koncu roka 2017 dosiahla takmer 19 percent. Predpokladaná výška dlhu v roku 2018 bude 21,61 %.

V zmysle zákona o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy nesmie výška dlhu prekročiť 60 % skutočných bežných príjmov predchádzajúceho roka. Po dosiahnutí úrovne 50% dlhu však zákon určuje, aké opatrenia sú povinné samosprávy prijímať a ako zostavovať svoje rozpočty tak, aby sa celkový dlh znižoval.

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2018 9:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto plánuje použiť v roku 2018 peniaze z rezervného fondu aj bankových úverov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.