reklama

Obľúbená Improliga sa presúva do Malého Berlína

Improliga, teda súťaž v divadelnej improvizácii, má v Trnave už takmer desaťročnú tradíciu, počas ktorej ju diváci spoľahlivo našli v mestskom kine. Jej 19. vydania, ktoré sa koná už v stredu 14. marca 2018 o 19:00, však zakotví v novotvorenom kultúrnom centre Malý Berlín.

Improliga je súťaž pre dvoj- až trojčlenné tímy, ktoré si vytiahnu tému, majú tri minúty na prípravu a ďalšie tri minúty improvizujú. Snažia sa vytvoriť zábavnú a zaujímavú scénku, no keďže nemajú nič vopred naskúšané, na pódiu vzniká veľa neopakovateľných a pamätných momentov. To si od súťažiacich žiada veľa duchaprítomnosti a poriadnu dávku odvahy.

Ilustračné foto: Improliga

Divadelná improvizácia je náročnou disciplínou, no tí, čo ju okúsili, sa jej často nevedia vzdať. 19. Improliga v Trnave preto privíta viacero dobre známych improvizačných tímov.

Medzi nimi je po dlhšej pauze miláčik publika zo Žiliny, tím Kapor na scéne, ktorý sa profesionálne venuje nielen improvizovanému divadlu, ale aj vlastným inscenáciám pre deti aj dospelých. To, že je improvizácia v Žiline silná, potvrdzujú aj odrastenci z tamojšieho divadelného klubu Makovice, ktorí sa predstavia pod menom T.N.T.

Z Bratislavy docestuje Tomáš Zúbrik, ktorý vystupuje ako PanThome a ako jeho zvolený pseudonym napovedá, svoje scénky bude hrať výhradne pantomimicky. Z Banskej bystrice a neďalekého Pezinka docestujú Michal Vítek a Miloš Bacigál, bývalí trnavskí študenti, ktorí spolu tvoria tím Vlasatý dekel. Hoci to ich názov ani zďaleka nenaznačuje, ide o niekoľkonásobných víťazov Improligy v Trnave.

Improliga je otvorená aj novým a začínajúcim tímom. Tie sa môžu do súťaže prihlásiť pred začiatkom podujatia počas registrácie tímov, ktorá bude prebiehať od 18:00.

Improliga sa koná v stredu 14. marca o 19:00 a vstupné je 3 eurá. Kultúrne centrum Malý Berlín sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Všetky podrobnosti nájdete v udalosti na sociálnej sieti Facebook. Improligu v Trnave pripravuje občianske združenie Publikum.sk. Za podporu ďakujeme mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, mesto Trnava, TrnavskyHlas.sk, Trnavsko, MY Trnava a Trnavské rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2018 14:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.