reklama

Orešanská koštofka ponúkne vyše 600 vzoriek vín

Viac ako 600 vzoriek vín od 177 výrobcov, to je bilancia 29. ročníka tradičnej ochutnávky vín v Horných Orešanoch, ktorá má od tohto ročníka aj oficiálny názov – Orešanská koštofka. Uskutoční sa v sobotu 24. marca 2018 od 14.00 hod v miestnom kultúrnom dome.

Okrem vín z malokarpatskej vinárskej oblasti tu už tradične nájdete aj tokajské vína z Malej Tŕne.

Podujatie je známe svojom príjemnou atmosférou, ktorú dotvára aj kultúrny program v podobe ľudovej hudby.

Ilustračné foto: Marek Boháček

Zakúpenie vstupenky návštevníkom umožní neobmedzenú degustáciu vystavených vín. Tie už v predstihu ohodnotila odborná komisia, ktorá udelila medaily a vybrala víťazov v niekoľkých kategóriách.

Z titulu najlepšie orešanské červené a ceny starostky Jarmily Petrovičovej sa teší Miroslav Novák s odrodou Dunaj.

Najúspešnejším tohtoročným vystavovateľom je Michal Sadloň z Limbachu, ktorý bol ocenený za najlepšiu kolekciu vín a jeho rizling rýnsky získal titul šampión bielych vín.

Podujatie organizuje miestna organizácia Slovenského zväzu záhradkárov v spolupráci s obecným úradom.

(kb)

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2018 10:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Orešanská koštofka ponúkne vyše 600 vzoriek vín”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.