reklama

Košické divadlo Na peróne sa po prvýkrát predstaví v Trnave

Nezávislý divadelný súbor z Košíc predstaví Trnavčanom nezvyčajné predstavenie Búvaj. Konať sa bude v utorok 10. apríla o 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Predstavenie Búvaj sa venuje starobe a tomu, ako ju v súčasnej spoločnosti vnímame. Je staroba atribútom času alebo synonymom senility? Na Peróne zdramatizovalo autentické výpovede seniorov do smutno-smiešnej mozajky výjavov zo života vo vyššom veku.

Mozaika autentických spomienok a rozhovorov vás vnesie do vráskavého sveta plného vyblednutých spomienok, drobných životných útrap, sklamaní, štastia, múdrosti a malých milých nedorozumení.


Divadlo Na peróne

Divadlo Na peróne je profesionálnym nezávislým divadlom, ktoré v Košiciach kontinuálne pôsobí a tvorí od roku 2005. Tvorí ho kolektív hercov, ktorí majú pri tvorbe inscenácií rovnocenné postavenie s režisérom a ďalšími prizvanými tvorcami.

Motívom vzniku inscenácií je potreba reagovať na citlivé témy, vyjadriť svoj názor či pocit. Provokatívnym spracovaním tém divadlo búra bariéru medzi javiskom a hľadiskom a zaručene v divákovi zanechá silný dojem a mnoho otvorených tém.

Vstupenky za predpredajovú cenu 5 € sú v predaji v Mestskej veži, no kúpiť si ich môžete aj online na stránke MaxiTicket.sk. Cena vstupenky bude pred predstavením 7 €.

Vznik inscenácie bol podporený z grantového programu mesta Košice. Malý Berlín ďakuje za pomoc mediálnym partnerom Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, MY Trnava, Trnavské Rádio, Mesto Trnava a Trnavsko.

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2018 11:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.