reklama

Košické divadlo Na peróne sa po prvýkrát predstaví v Trnave

Nezávislý divadelný súbor z Košíc predstaví Trnavčanom nezvyčajné predstavenie Búvaj. Konať sa bude v utorok 10. apríla o 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Predstavenie Búvaj sa venuje starobe a tomu, ako ju v súčasnej spoločnosti vnímame. Je staroba atribútom času alebo synonymom senility? Na Peróne zdramatizovalo autentické výpovede seniorov do smutno-smiešnej mozajky výjavov zo života vo vyššom veku.

Mozaika autentických spomienok a rozhovorov vás vnesie do vráskavého sveta plného vyblednutých spomienok, drobných životných útrap, sklamaní, štastia, múdrosti a malých milých nedorozumení.


Divadlo Na peróne

Divadlo Na peróne je profesionálnym nezávislým divadlom, ktoré v Košiciach kontinuálne pôsobí a tvorí od roku 2005. Tvorí ho kolektív hercov, ktorí majú pri tvorbe inscenácií rovnocenné postavenie s režisérom a ďalšími prizvanými tvorcami.

Motívom vzniku inscenácií je potreba reagovať na citlivé témy, vyjadriť svoj názor či pocit. Provokatívnym spracovaním tém divadlo búra bariéru medzi javiskom a hľadiskom a zaručene v divákovi zanechá silný dojem a mnoho otvorených tém.

Vstupenky za predpredajovú cenu 5 € sú v predaji v Mestskej veži, no kúpiť si ich môžete aj online na stránke MaxiTicket.sk. Cena vstupenky bude pred predstavením 7 €.

Vznik inscenácie bol podporený z grantového programu mesta Košice. Malý Berlín ďakuje za pomoc mediálnym partnerom Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, MY Trnava, Trnavské Rádio, Mesto Trnava a Trnavsko.

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2018 11:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.