reklama

Kapitulská ulica v sobotu 12. mája ožije Trnavským rínkom

Prípravy na obľúbený mestský trh Trnavský rínek v týchto dňoch vrcholia a vy sa v sobotu 12. mája 2018 od 9.00 do 17.00 hod. môžete tešiť na príjemne strávený deň na Kapitulskej ulici a Mikulášskom námestí.

Trnavský rínek v máji oslávi už svoj 6. ročník a tú pravú trhovú atmosféru okúsite opäť v najstaršej a zároveň najkrajšej časti Trnavy. Trnavský rínek tu už má svoju tradíciu a aj teraz na ňom nájdete produkty výhradne od slovenských a lokálnych prvovýrobcov a predajcov.

Podľa slov Júlie Č. Oravcovej z organizačného tímu, tešiť sa môžete na 120 predajcov – zatiaľ najviac za celú históriu Rínku.

„Hlavná časť gastro zóny spolu so sedením bude situovaná na Mikulášskom námestí a v hornej časti Kapitulskej ulice. Veríme, že si vyberie každý. Pri výbere gastropredajcov sme mysleli aj na vegetariánov, celiatikov či vegánov. Na námestí vás budú lákať parené buchty, chuťovo vyvážené hot-dogy, makové šúlance, poctivé piešťanské oblátky, remeselné pivá, lokálne vína, jablčné mušty a skvelé koláče. Spomedzi predajcov tovaru sa môžete tešiť na mnoho nových značiek, ktoré na Trnavskom rínku ešte nepredávali. Samozrejme sa však objavia aj známe mená, ktoré sú už u pravidelných návštevníkov nášho trhu obľúbené,“ poznamenala.

Ilustračné foto

Jedným z cieľov Trnavského rínku je i podpora miestnych aktívnych neziskových organizácií.

„Na Trnavskom rínku budú môcť návštevníci kúpou ich produktov podporiť napríklad Krízové stredisko, trnavský Útulok pri kaplnke alebo sa oboznámiť s prácou pracovníkov a pracovníčok Detského domova z Trnavy. Pre organizácie je to možnosť prezentovať svoju činnosť, porozprávať sa s obyvateľmi Trnavy a tak získať motiváciu a potrebnú pozitívnu spätnú väzbu,“ vysvetľuje spoluorganizátorka Mirka Hlinčíková.

Organizátori nezabudli ani na pestrý program počas celého dňa. Deti potešia bábkové divadielka, rôzne kreatívne dielne v parku, či maľovanie na tvár. Väčší návštevníci a návštevníčky Rínku zas „pookrejú“ pri príjemnej jazzovej a prvorepublikovej hudbe, či rezkých cigánskych rytmoch. Veríme, že to všetko dotvorí príjemnú atmosféru Trnavského rínku.

“Západoslovenské múzeum pripravilo počas Trnavského rínku voľné komentované vstupy so sprievodcom o 14.00 hod do Domu hudby Mikuláša Sch. Trnavského a o 15.00 hod. do Múzea knižnej kultúry. O 13.00 hod. prevedie návštevníkov starou Trnavou Emília Valachovičová, jej komentovaná prehliadka bude venovaná Alfrédovi Wetzlerovi,” doplnil člen organuzačného tímu Matúš Hlinčík.

V parku bude pripravený i stan pre rodičov, ktorý poslúži na prebaľovanie a kŕmenie bábätiek. Trnavský rínek pre Trnavčanov a návštevníkov Trnavy pripravuje nezisková organizácia Bronco v spolupráci s mestom Trnava. Tešíme sa, vidíme sa 12. mája 2018.

PROGRAM
HUDBA

9:30 Gypsy Elegance – parádna kapela priamo z Námestia sv. Mikuláša 
12:00 Stringbow Trio – mladá skupina, ktorá hrá gypsy jazz a world music vo vlastných aranžmánoch. 
14:00 Salonrevue – hot jazz, blues, foxtrot a mnoho ďalšej prvorepublikovej hudby 
16:00 Meluzína – potulná pesničkárka, autorka a zberateľka piesní divokého Východu.

DIVADLO PRE DETI
10:30 Divadlo Morgonrock: O čertovi Kolofonovi
15:00 Stopka n.o.: O troch prasiatkach

KOMENTOVANÁ PREHLIADKA
13.00 Skvelá sprievodkyňa Emília Valachovičová vás tentokrát prevedie starou Trnavou a prerozpráva príbeh Trnavčana Alfreda Wetzlera, ktorý by 10. mája 2018 oslávil 100 rokov. (stretnutie pri soche na Nám. sv. Mikuláša) 

ZÁPADOSLOVENSKÉ MÚZEUM 
(komentované vstupy so sprievodcom)
14.00 Vstup do Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského
15.00 Vstup do Múzea knižnej kultúry

WORKSHOPY A TVORIVÉ DIELNE V PARKU
9.00 – 13.00 Lollipop’ – tvorivé dielničky s montessori školkou

9.00 – 15.00 Meduška, n. o. – veselé radosti pre deti

9.00 – 17.00 Jazyková kaviareň – Language Siesta – Máte radi cudzie jazyky a chceli by ste sa o nich dozvedieť viac? Príďte zažiť ochutnávku z jazykovej kaviarne, zábavné kvízy a jazykové aktivity v slovenčine, angličtine alebo v španielčine. 

9.30 – 11.30 Participatívny rozpočet pre Trnavu – Lavičky, vtáčie búdky či hojdačky? Čo a kde by podľa vás malo pribudnúť v Trnave? Príďte o tom porozprávať do zóny participatívneho rozpočtu. Poradíme vám, ako by sa vaša predstava mohla stať skutočnou

9.00 – 17.00 Eko-aktivity pre deti (Bronco n.o. + Malé veci. + Vedomá Trnava) – môžete sa tešiť na ekologickú zónu plnú aktivít a súťaží pre deti. Budeme upcyklovať zátky od fliaš a obaly od vajíčok, nebudú chýbať súťaže v recyklovaní a malá výstava fotografií rôznych ekosystémov. Zameriame sa spoločne hlavne na vodné a morské spoločenstvá. Ponúkneme tiež poradenstvo ako správne recyklovať v Trnave .

10.00 – 12.00 Nosíme deti Trnava – Aké je to ergonomické nosenie? Vyškolené lektorky Vám popíšu výhody nosenia a ukážu zakladný šatkový úväz, ako sa nosí v nosiči. Budete si môcť vyskúšať rôzne nosiče či šatky.

Maľovanie na tvár – Face painting Sisi (celý deň)

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2018 6:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kapitulská ulica v sobotu 12. mája ožije Trnavským rínkom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.