reklama

Strávte nedeľu s rozprávkou

Príjemné nedeľné popoludnie s rozprávkami vás v Malom Berlíne čaká 13. mája. Deň s rozprávkou, ktorý je určený rodinám a deťom od 6 rokov, spája téma knižnej a rozhlasovej rozprávky. Vstup na celý program je voľný, no najmä tvorivé dielne sú kapacitne obmedzené.

Na návštevníkov čakajú dve predstavenia. O 13:15 vystúpia študenti Divadelnej fakulty VŠMU s hrou Smolíček a Stratenko na návšteve v rozprávke a o 16:30 zas divadlo Tuš zahrá príbeh o zvedavom klbku Guľko Bombuľko. Medzitým si deti môžu o 14:30 oddýchnuť pri počúvaní či sledovaní rozprávok v programe Mimi, Líza a Trpaslíci na návšteve u Websterovcov.

Pre tie deti a rodičov, ktorí radšej trávia čas tvorivými aktivitami, sú pripravené tri tvorivé dielne. O 13:30 spolu so zážitkovou dielňou Martiny Matlovičovej a Vladimíra Krála zablúdime do nekonečného sveta rozprávok. Približne o hodinu ich vystrieda výtvarník a ilustrátor Bystrík Vančo, ktorý zas zavedie deti do sveta magických bytostí. O 16:00 je na programe literárno-výtvarný workshop, na ktorom sa necháme inšpirovať rozprávkou Ľubomíra Feldeka o čarovných rybkách a rozprávkových snoch.

Program pripravila Mestská knižnica Mesta Piešťany v spolupráci s Mestom Piešťany a RTVS. Deň s rozprávkou predchádza 10. ročníku piešťanského festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok 2018, ktorého témou je Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. Viac o festivale nájdete na stránke www.kniznica.sk.

Rozprávkové popoludnie sa koná v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4. V prípade pekného počasia sa môžu tvorivé dielne presunúť aj do priestorov Nádvoria. Podrobný program nájdete na webovej stránke Malého Berlína či na sociálnej sieti Facebook.

Malý Berlín za spoluprácu ďakuje mediálnym partnerom, medzi ktorými sú Mesto Trnava, Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk a Trnavské Rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2018 12:38. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.