reklama

V Majcichove vznikne rodinný remeselný minipivovar, zásobovať chce lokálne podniky v okolí Trnavy

V štýlovo zrekonštruovanej rodinnej usadlosti na okraji Majcichova vznikne rodinný remeselný minipivovar. S výrobou plánujú začať v treťom až štvrťroku 2018. Zrenovovaný objekt slúžil v minulosti ako mlyn.

Zo zámeru, predloženého v rámci schvaľovacieho konania vyplýva, že malý rodinný minipivovar bude umiestnený v prístavbe rodinného domu. Prevádzka bude umiestnená v prízemí prístavby, ktorá bola pôvodne určená na výrobu cukroviniek.

Priestory sú preto prispôsobené na potravinársku výrobu.

Produkcia minipivovaru bude určená najmä pre lokálne reštaurácie a podniky v okolí Trnavy.


Prevádzka minipivovaru bude situovaná v prístavbe rodinného domu

ZDROJ: Zámer navrhovateľa

Výroba piva má podľa údajov predložených navrhovateľmi začať v treťom až štvrťroku 2018. O prevádzku sa bude starať jeden zamestnanec.

Predpokladaná kapacita rodinného remeselného pivovaru je 30 000 litrov ročne.

V malej prevádzke plánujú produktovať viaceré druhy piva, ako napríklad živé, kvasinkové či nefiltrované pivo.

Cieľom zámeru je podľa navrhovateľov rozšíriť ponuku kvalitného remeselného piva predovšetkým v lokálnych podnikoch a zároveň využiť priestory prístavby, ktoré boli pôvodne určené na cukrovinársku výrobu.

Predpokladané náklady na spustenie minipivovaru do prevádzky sú 100-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 4. júla 2018 7:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.