reklama

Odkryte tajomstvo, ktoré v sebe skrýva svetovo oceňované medovinárstvo

Malebná obec Dolná Krupá dostala prívlastok dedina ruží. Preslávila ju grófka Mária Choteková, ktorá bola vášnivou pestovateľkou týchto krásnych kvetov. Spoznajte jej romantický životný príbeh a ochutnajte rôzne podoby najstaršieho slovanského nápoja od svetovo oceňovaného medovinárstva APIMED, ako aj ich špecialitu – ružovú medovinu.

Víno z medu, nápoj lásky alebo inak povedané medovina, dostala pre svoju nezameniteľnú chuť už mnohé prívlastky. V dávnych časoch ju považovali za zdroj života, sily, múdrosti a odvahy. Zdravý a chutný elixír dodnes patrí na naše sviatočné stoly, pretože pravej slovenskej medovine sa len tak niečo nevyrovná.

Tento prírodný nápoj je charakteristický sladkou opojnou chuťou jemného medového buketu. Pripravuje sa kvasením medového roztoku s pomocou ušľachtilej kultúry vínnych kvasiniek. Medovina, ktorá je vyrobená tradičnou technológiou, obsahuje približne 12 až 14 % alkoholu.

Takúto poctivú ju vyrábajú aj v medovinárstve APIMED, a aj preto je právom považovaná za slovenský poklad.

Ilustračné foto: Apimed

Dnes si môžete vybrať z rôznych špecialít tohto lahodného moku, preto ochutnávka medoviny určite stojí za to. Či už preferujete koreninami zvýraznenú Trnavskú medovinu, tradičnú čistú Staroslovanskú, ktorá vonia agátom a ihličím našich hôr, prvý slovenský aperitív, božskú Ambroziu s dômyselnou kombináciou liečivých bylín, korenín a citrusov, alebo poctivo dozretú sudovú, ktorá bola ocenená na súťaži APIMONDIA 2015 titulom „Najlepšia medovina na svete“, určite si prídete na svoje.

Špecialitou Medovinárstva APIMED je však ružová medovina vyrobená na počesť grófky Chotekovej z lupeňov ruží Mária Henrieta.

Grófka Mária Henrieta zasvätila svoj život pestovaniu ruží a v Dolnej Krupej vybudovala najväčšie rozárium v strednej Európe. Všetko o jej príbehu a medovine, ktorá sa s ňou spája sa dozviete vďaka výletu Tajomstvo ružovej grófky, počas ktorého vás prevedú priestormi medovinárstva, pútavo vám porozprávajú zaujímavosti z výroby a dokonale sa postarajú o vaše chuťové poháriky.

Tento rok sú v ponuke okrem jesenných aj dva letné termíny, počas ktorých máte možnosť degustovať pripravené prekvapenie v podobe osviežujúcich miešaných nápojov.

Ponorte sa do čarovného kvetinového sveta grófky Chotekovej, ochutnajte jeden z najvzácnejších pokladov Regiónu Trnava a vydajte sa po stopách výroby najstaršieho nápoja na svete počas ochutnávky v medovinárstve APIMED v Dolnej Krupej v termíne 20. alebo 27. júla 2018 od 18:00 hod. do 20:30 hod.

Doprava z Trnavy je zabezpečená.

Rezervácie výletu a viac informácií nájdete na: http://bit.ly/TajomstvoRuzovejGrofky2018 .

Ulož ako PDF
Napísal 17. júla 2018 22:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.