reklama

Trnavčania, dopovedzte príbeh Stavoprojektu

V utorok 4. septembra 2018 sa v Kníhkupectve AF uskutoční vernisáž výstavy Lucie Mlynčekovej s názvom (Vý)Stavoprojekt. Výstava bude s voľným vstupom divákom prístupná až do 4. novembra.

Výstava prináša do priestoru Kníhkupectva AF pohľad do neďalekej histórie 70. – 80. rokov 20. storočia mesta Trnavy. Práve s týmto obdobím súvisí expanzívna bytová a urbanistická výstavba, za ktorej vznikom stojí veľký projekčný ateliér Stavoprojekt.

Výstava je postavená na šestici základných otázok, ktoré si autorka v priebehu prípravy kládla. Pýta sa na to, čo bol Stavoprojekt, kedy, kde, kto, ako a čím sa v ňom pracovalo. Práve týmito otázkami nabáda diváka rozpamätať sa a dopovedať tak príbeh Trnavskej filiálky. Ide o výskumnú výstavu autorky, ktorá sa snaží vystavať obraz Stavoprojektu na základe vašich spomienok a fotografií.


V bývalom Stavoprojekte dnes sídli Trnavská univerzita

Lucia Mlynčeková vyzýva všetkých divákov, aby počas vernisáže aj počas celého trvania výstavy prispievali akýmikoľvek zápiskami, spomienkami, fotografiami či pôdorysmi. Vyzýva či už bývalých zamestnancov Stavoprojektu, ako aj bežných občanov, ktorí si na toto obdobie spomínajú: „Poďte pomôcť dokončiť obraz tohto projekčného ateliéru!“

Výstava by mala sa mala stať akýmsi archívom a poskytnúť dostatok informácií pre prípadnú budúcu publikáciu o Stavoprojekte na Slovensku.

Autorka momentálne žije a tvorí v Prahe. V rokoch 2010 – 2016 navštevovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, kde študovala na katedre Vizuálnej komunikácie. V 2016, po ukončení štúdia, absolvovala stáž v Bruselskom LoFi studio, kde tiež spolupracovala s Openstructures štúdiom. Má za sebou niekoľko samostatných či spoločných výstav prevažne v susednom Česku a v Poľsku, no spomeňme aj účasť na výstave finalistov Slovenskej Národnej ceny za komunikačný dizajn v roku 2016 v Bratislave a i.

Vernisáž sa uskutoční v utorok 4. novembra o 19:00. Návštevníkom voľne prístupná celé dva. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Organizátormi výstavy sú občianske združenia Publikum.sk a Malý Berlín.

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2018 9:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.