reklama

Trnavský samosprávny kraj: Občania kraja môžu prispieť k rozvoju cyklodopravy

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) dáva možnosť vyjadriť sa širokej verejnosti k tomu, ako ďalej rozvíjať cyklodopravu v kraji. Stratégia rozvoja cyklotrás a cyklodopravy v TTSK na roky 2018-2022 je jedným z najdôležitejších dokumentov, ktorý určí ďalší smer rozvoja tohto spôsobu dopravy. Pripomienky je možné zasielať na TTSK, a to na e-mailovú adresu cyklo@trnava-vuc.sk do 15. októbra 2018.

„Naším zámerom je pripraviť kvalitný dokument, na ktorom nájdu zhodu všetky zainteresované strany a obyvateľom kraja poskytne priestor na to, aby sme ďalej rozvíjali cyklodopravu ako reálnu alternatívu k individuálnej automobilovej doprave,“ povedal Jaroslav Hric, riaditeľ Odboru cestovného ruchu, podpory podnikania a životného prostredia TTSK.

Na príprave stratégie sa podieľali mestá na území kraja, oblastné organizácie cestovného ruchu, aktivisti a združenia, ktoré sa cyklodoprave aktívne venujú.

Dokument koncepčne rieši rozvoj cyklodopravy a cykloturistiky na území TTSK a obsahuje konkrétne návrhy a opatrenia na dosiahnutie stanovených cieľov.

Ilustračné foto

„Uvedomujeme si, že ide o jeden z najdôležitejších dokumentov, pokiaľ ide o rozvoj cyklodopravy v našom kraji. Chceme preto poskytnúť čo najširší priestor na diskusiu a umožniť všetkým, ktorí majú záujem, aby vyjadrili svoj názor. Pripomienky k stratégii je možné zasielať na adresu cyklo@trnava-vuc.sk do 15. októbra 2018. Návrhmi, ktoré by ešte mohli vylepšiť tento dokument, sa budeme, samozrejme, zaoberať,“ doplnil J. Hric.

Rozvoj cyklotrás a cyklodopravy ako takej je prioritou.

Celkovo prispeje trnavská župa tento rok na projektové dokumentácie cyklotrás sumou 300 – tisíc eur, vďaka čomu by mohlo pribudnúť viac ako 80 kilometrov cyklotrás, ktoré budú realizovať mestá a obce.

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2018 8:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Trnavský samosprávny kraj: Občania kraja môžu prispieť k rozvoju cyklodopravy”

 1. 1
  erik says:

  uplne bude stacit ak cyklotrasy napr TT-Spacince a podobne budu ozaj cyklotrasami a nie cestou pre auta…. VUC by sa mala postarat aby do dedin viedli skutocne trasy kde sa nikto nebude bat jazdit

 2. 2
  QQ says:

  Samosprávny kraj nech sa v prvom rade stara o to,aby mali Slováci na juhu Slovenska SLOVENSKÉ školy!To,že slovenske rodiny musia cestovať za školami a pritom maďarské školy v daných obciach fungujú je obrovská ostuda!!!

 3. 3
  Vuc says:

  Nerozumiem jednej veci. Cesty pod spravou vuc sa v minulosti, ako tak vzdy opravili.
  Teraz, ked nastala konecne ta obrovska zmena na vuc, dokumetovana kazdych par hodin panom zupanom na fasabuku, instagrame atd su cesty v kazastrofalnom stave.
  Cesta Trnava-bucany iba vyfrezovana a nic. Cesta z ciech do tt cez zahorie uplna hanba. Najvacsia vtipnost bolo oznamenie, ze vuc nabto nema peniaze , musi to zaplatit stat.
  To doticni prisli na to az teraz ?
  To tam mohli kludne sediet aj ti predtym.
  S tymi skolami na juhu svk je to pravda. Panovi zupanovi nevadia diskriminacne prispevky na etnickom principe rozdavane sportovym klubom na juznom slovensku, ale iba tym madarskym ?
  Slovaci su na juhu zatazou pre pana Župana ? Je to hanba.

  • 3.1
   KolarD says:

   akosi si velmi nepamatam tie ako tak opravene cesty.
   Napr taka cyklotrasa z Trnavy smer Sucha je jednoznacne nebezpecna cesta pre cyklistu.
   Cesta medzi Zavarom a Surovcami je nebezpecnejsia po oprave ako pred nou a tak dalej.

   Najlepsi prispevok je hore z fasabuku od p. Koprdu., plne s nim suhlasim a bolo by fajn ho realizovat.

 4. 4
  lolo says:

  Ja sa teším na sľubovaný obchvat Hlohovca a Senice, pán župan sľúbili, veríme tešíme sa a čakáme :-)

  • 4.1
   Maja says:

   … a ja sa teším, keď bude z piešťanského letiska Schwechat… aj to sľúbili pán župan..

   • 4.1.1
    ABC says:

    Nie som si úplne istý či Piešťany chcú letisko. Keď v Piešťanoch bol letecký útvar a lietali 2 krát za týždeň po 4 hodiny a jedno nočné lietanie za mesiac, tak petícií za zrušenie útvaru bolo neúrekom. Argument bol, Piešťany sú kúpeľné mesto a pacienti požadujú kľud. Viskupič s bratrancom teraz zacítili šancu prísť k lukratívnemu majetku, tak šíria okolo letiska klamstvá. To letisko nemá šancu ekonomicky prežiť, stále bude produkovať stratu. Vypísať súťaž na daný majetok a peniaze získané použiť na opravu ciest v Piešťanoch a vybudovať spalovňu odpadu pre celý región. Župan je diletant a populista neznalý danej problematiky aj s primátorom Piešťan.

 5. 5
 6. 6
  zobuď sa says:

  A koľko áut zrazilo človeka??Denne??Nesnup.Ďakujme županovi,že zachránil letisko pre Porom, a Sopkom čo požičali peniaze!!!To bola náhoda…Pán hlavný kontrolór vráťte peniaze za vaše služby!Nie je Vám hanba???

  • 6.1
   Maja says:

   Na konci jeho volebného obdobia (mimochodom po ňom by už nemal byť žiadny, nakoľko v kampani tvrdil, že bude posledný župan) Ti rada pripomeniem tú záchranu letiska.. ok?

 7. 7
  Lubo says:

  Dobrý deň
  Konečne normálny nápad po toľkých rokoch.
  Aj detičky sa budú tešiť len aby to boli deti nie senior lež sa budú tadiaľ voziť.vsetci spolu dúfajme v zdraví rozum. Super nápad ešte raz

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.