reklama

Pozvánka: experimentálna gitara Ondreja Zajaca

V poslednú septembrovú sobotu sa koncertná sála Malého Berlína rozoznie zvukmi experimentálno-avantgardného gitaristu Ondreja Zajaca. Sekundovať mu bude česká ambientno-elektronická dvojica Sky to Speak s vlastnou abstraktnou videoprojekciou.

Počas dvoch rokov pôsobenia sa Ondrej Zajac zaradil medzi najvýraznejšie postavy našej alternatívnej hudobnej scény. Oceňujú ho svetové médiá (Quietus, The Wire) a jeho debut Monolith (2016) sa ocitol v longliste Radio_Head Awards v kategórii experimentálna hudba.

Túžbu objaviť nové svety dokázal aj nasledovným EP ICU (2017), kde v snahe o úprimnosť zanechal všetko, čím bol dovtedy známy.

Na Ondrejových povestných improvizovaných koncertoch divák nikdy nevie čo očakávať. Jeho gitara často znie ako všetko možné, len nie ako gitara, čo mu vynieslo ocenenie za najzaujímavejší nový hudobný akt na pražskom Alternativa festivale.


Ondrej Zajac

Sky to Speak je v súčasnej podobe audiovizuálny projekt Matěja Kotoučka a Jakuba Krejčího. Prvý z nich sa venuje spojeniam ambientnej hudby, zvukových koláží a terénnych nahrávok, produkuje elektroniku s vplyvmi filmovej hudby a avantgardného popu, alebo skladá pre divadlo.

Jakub Krejčí sa venuje audiovizuálnym performanciám, hudobným experimentom a DIY projektom. Vo svojich vizuáloch rozvíja osobitý abstraktný svet virtuálneho prostredia.

Koncert Ondreja Zajaca a Sky to Speak sa uskutoční v sobotu 29. septembra o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4).

Lístky sú dostupné v predpredaji za 3 € na stránke Maxiticket.sk, na mieste sa budú predávať za 4 € od 19:30.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2018 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.