reklama

Majstrovstvo klasickej gitary: pozrite si online koncert Ondreja Veselého

Ondrej Veselý je klasický gitarista a aranžér, ktorý sa venuje predovšetkým interpretácii hudby slovenských skladateľov, ako aj rôznorodým projektom komornej hudby či interdisciplinárnym projektom.

V nedeľu 14. júna 2020 o 19.00 h. vystúpi na onlinovom koncerte kultúrneho centra Malý Berlín z cyklu komorných koncertov b minor. Ten je venovaný súčasnej klasickej hudbe 20. a 21. storočia.

Ondrej Veselý študoval hru na klasickej gitare pod vedením Carla Marchioneho v Holandsku, Martina Krajča a Jozefa Zsapku, Giampaola Bandiniho v Taliansku a tiež Petra Remeníka.

Záujem o teoretické aspekty hudby Veselého neskôr doviedli k štúdiu hudobnej estetiky a semiotiky na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre pod vedením Júliusa Fujáka.

Zaujímavosťou koncertu bude premiéra skladby Nuovamente solo op. 72, ktorú Jozef Podprocký napísal v roku 2019, ale i uvedenie grafických partitúr Milana Adamčiaka s názvom Poonsoirée a Fandango.

Koncert bude streamovaný na facebookovej stránke kultúrneho centra a záznam z neho zostane na stránke dostupný.

Podujatie z verejných zdrojov podporil v rámci projektu Malý Berlín 2020 Fond na podporu umenia.

Kompletný program koncertu:

Milan Adamčiak: Poonsoirée / Fandango
Egberto Gismonti: Central guitar
Jozef Podprocký: Nuovamente solo op. 72 (video premiéra)
Sérgio Assad: Cantinga de Sertao (Suite Brasileira III)
Peteris Vasks: Sonata (3 časti)
Salvatore Sciarrino: L’addio a trachis II
Harri Suilamo: Biographie des Schmerzes
Peter Machajdík: Silent wanderings

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2020 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.