reklama

Online koncert: Snové hudobné plochy a farby Tomáša Farkaša alias Cloudsform

Malý Berlín pokračuje v sérii online koncertov trnavských hudobníkov, kým trvá zákaz konania verejných podujatí. Vo štvrtok 7. mája 2020 uvedie elektronický projekt Cloudsform hudobníka a pedagóga Tomáša Farkaša.

Hudba značky Cloudsform sa žánrovo dá vymedziť ako snový ambient, občas kombinovaný s rytmickými prvkami. Vo svojej tvorbe Tomáš využíva vlastné digitálne nástroje, ktoré si vyrába z tých reálnych – gitary, basgitary, akordeónu, flauty a podobne.

Do tvorivého procesu často zapája aj field recordings (terénne nahrávky), obľubuje štruktúry, plochy a farby. Medzi hudobníkov, ktorí ho inšpirujú, patria mená ako Steve Roach, Alio Die, Oöphoi, Biosphere či Vladislav Delay.

Tomáš Farkaš pôsobí ako pedagóg na FMK UCM v Trnave, kde vyučuje predmety týkajúce sa zvuku a zvukového dizajnu.

V Malom Berlíne viedol viacero workshopov o nahrávaní a práci so zvukom a zvukovými efektmi.

Koncert online: Cloudsform sa uskutoční vo štvrtok 7. mája o 20.00 h. Stream si môžu záujemcovia pozrieť zadarmo na FB stránke Malého Berlína.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2020 6:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.