reklama

V otázke vyhradených plôch pre kandidátov postupovalo mesto podľa ministerstva vnútra v súlade so zákonom

Mesto Trnava podľa vyjadrenia hovorcu Pavla Tomašoviča na základe otázok a pochybností ohľadom vyhradenej plochy na umiestňovanie predvolebných plagátov pre komunálne voľby preverilo správnosť svojho postupu na príslušnom odbore Ministerstva vnútra SR.

Podnety pre podozrenie z porušenia volebného zákona, ako aj na odstránenie protiprávneho stavu súvisiaceho s diskrimináciou kandidátov na poslancov, podali niektorí kandidáti na Mesto Trnava aj ministerstvo vnútra.

Téme sme sa obšírnejšie venovali v samostatnom článku.

Ilustračné foto

Ministerstvo vnútra SR poslalo mestu Trnava na tému vyhradených plôch pre kandidátov vo voľbách nasledovné vyjadrenie:

“Vo vyššie uvedenom kontexte Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky usmernilo všetky obce na území Slovenskej republiky. Preto mesto Trnava postupovalo v uvedenej veci správne a v súlade so zákonom, ak vyhradené plochy na umiestňovanie volebných plagátov rovnomerne rozdelilo podľa počtu kandidujúcich politických strán, ich koalícií a nezávislých kandidátov pre voľby do Mestského zastupiteľstva v Trnave a podľa počtu kandidujúcich politických strán, ich koalícií a nezávislých kandidátov pre voľby primátora mesta Trnava.”

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2018 11:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

30 komentárov pre “V otázke vyhradených plôch pre kandidátov postupovalo mesto podľa ministerstva vnútra v súlade so zákonom”

 1. 1
  Kandidát says:

  Stranícki kandidáti na komunálnej úrovni sú prežitok.

 2. 2
  QQ says:

  Mýliš si obvinenia a podnety. Keď si myslím že je niečo nespravodlivé tak mám právo sa ozvať a teba sa na to nemusím pýtať. Vy viete presne čo ste machináciami na kandidátskych listinách chceli dosiahnuť.
  Nechápem prečo má ešte Bročka názov Lepšia Trnava keď sú horší ako ktorákoľvek strana. Nechápem prečo sa ešte volajú nezávislí kandidáti keď prehlásili že sú zamestnanci LT a aj sa pod to podpísali.
  Nechutné je spojenectvo so pseudostranami OĽANO 4 bratranci, Nova 2 členovia, Udaj evidovaný v zväzkoch agent, Sasanka Kočner a spol.
  Platí staré známe – Vrana k vrane sadá. Týmto Bročka zradil voličov z posledných volieb a zostali mu už iba dezinformovaní fanatici na fejsbúku
  Napíš aj aký je Bročka právnik keď nezmyselnou žalobou spôsobil mestu škodu do 200.000 eur a ďalšie veľké problémy sa valia. Nikto mu to nekázal. Spravil to dobrovoľne, na základe svojej odbornej praxe podľa jeho CV ako dlhoročný zamestnanec Smeru.

  • 2.1
   Taraj says:

   Teba kto zradil,keď sa stále opakuješ? Tú žalobu tu nespomínaj, spor nie je ukončený. Radšej spomeň ako za Bosnaka mesto bude platiť veľké peniaze ľuďom za pozemky pod Peugot. To nehovorím o ďalších prehratych sporov,kde mesto muselo platiť milióny. Jednoducho sa falošný Mráz a spol.strapnil,už na zastupiteľstve mu bolo jasne vysvetlené. Ale nie,on chce porušovať zákony.

 3. 3
  diskutér says:

  Toto nie je diskriminácia takto je to férove.
  Organizátori sa rozhodli do verejnej diskusie pozvať štyroch kandidátov, vstupenky už nie sú. Kto nemá vstupenku nech sa hlási u Fuzáka ten ich má všetky.

  Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/20937362/kandidati-na-primatora-trnavy-budu-spolu-diskutovat-vo-stvrtok.html#ixzz5U0QtJI1o

  Zase transparentné a demokratické prechmaty.

  • 3.1
   TV hipster says:

   Kedy bude objektívna diskusia v MTT, načo to platíme, aby sa detičky hrali na redaktorov, vysielali sa reklamy a drísty ? Teraz keď sa voliči zaujímajú o kandidátov zrazu je zákaz. Kto to tu cenzuruje ?
   Žiadame odpoveď od riaditeľky p. Šaškovičovej.

   • 3.1.1
    taraj says:

    Kedy bola diskusia na MTT?Ty anonym žiadaš nejakú odpoveď?Veď jej napíš potom nám daj vedieť.Alebo zorganizuj ty nejakú diskusiu.

    • 3.1.1.1
     netáraj says:

     Táraj prvý krát netáraš to je presne ono – kedy bola diskusia ?
     Že by mál pánko problémy s komunikáciou na živo, na verejnosti ?
     Vyjadruje sa len zalezený v bunkri asociálnych sieti tam je doma.

     • 3.1.1.1.1
      taraj says:

      Zle som to napísal.Myslel som to,že neviem o tom,že by niekedy bola diskusia na MTT.Či za Butka alebo za Bošnáka.Pred štyrmi rokmi bola na TA3 a v kine Hviezda.Neviem či aj na STV.Ale nie na MTT.Podľa mňa tam ani nemôže byť,ale na to sa treba spýtať,trebárs cez odkaz pre starostu.Na TA3 aj určite bude,tak nechápem o čom tu splietaš.Koľko máš tu mien?

      • 3.1.1.1.1.1
       Občan says:

       2010 – po prvý krát v histórii internetový portál Trnava live zorganizoval diskusiu kandidátov / Butko, Stanko, Barcaj, Pobiecký / 15.11.2010 v Holiday Inn, vysielalo sa aj naživo
       2014– opäť organizoval internetový portál Trnava live, kino Hviezda, 10.11.2014 / Bročka, Klokner, Schmidt, Stanko, Žitňanský /, PRIAMY PRENOS vysielala MTT !!!!

       • 3.1.1.1.1.1.1
        Občan says:

        2014 – diskusiu všetkých kandidátov vysielala v priamom prenose
        STV aj TA3 – priestor mali všetci kandidáti krajských miest SR vrátane Trnavy

     • 3.1.1.1.2
      Mat says:

      Pánko nemá problém s komunikáciou keď je vhodne pripravený aké budú otázky a ako treba odpovedať. Tak ako v roku 2014 v kine Hviezda.

      • 3.1.1.1.2.1
       Tom says:

       Takze mu niekto uz poslal otazky? Zas niekoho zniecoho obvinujes bez dokazov?

       • 3.1.1.1.2.1.1
        Mat says:

        Indície ktoré sú, dávajú priestor na také uvažovanie. Organizovanie tohtoročnej diskusie tiež dáva veľký predpoklad zopakovanie scenára z roku 2014. Malá kapacita pre divákov, vyberanie vstupného navodzuje atmosféru nedôvery.

        • 3.1.1.1.2.1.1.1
         Eva says:

         Je to celé teátro. Smrdí to. Štyroch akože kandidátov na primátora z diskusie odstavili, ale oni vôbec neprotestujú, nemajú tlačovky, mlčia, neinformujú. Nevadí im to. Sú spokojní.
         Načo potom išli kandidovať ? Dávajú inzeratíky vozia svoje plagátiky na MHD alebo motorke. To stačí. Nechcú vyčnievať z davu. Sú to len komparzisti. Plnia zadanie – rozbiť hlasy.
         Vedia že voliči sú sprostí a robia si s nimi čo chcú.

         • 3.1.1.1.2.1.1.1.1
          adam says:

          Eva perfekt si to trafila.
          Šachová partia je dávno na stole, ale nikto ju nevidí.
          Figúrky sú na svojich miestach, trójske kone obsadili pozície.
          Pripravujú rošádu. Rošáda je jediný ťah v šachu, keď hráč ťahá súčasne dvomi figúrkami. Účelom rošády je premiestniť kráľa do bezpečnejšej oblasti.
          Pešiaci – voliči dostanú šach mat.

          • 3.1.1.1.2.1.1.1.1.1
           sprava says:

           V roku 2014 rázne vyhlásil na stretnutí kandidátov na primátora v kine Hviezda, že zruší zmluvu s TT Comfort.
           Nezrušil a už je z toho Steffe, transparentne sa to udialo v Salzburgu a v pohode ideme ďalej. Takže skutočne šachová partia, lenže hnevá ma to, že Trnavčania dostávajú na tri ťahy mat. Takže úžasný šachový výkon, hodný veľmajstrov.

          • 3.1.1.1.2.1.1.1.1.2
           šachista says:

           správa presne ! Na 3 ťahy. Čiernymi ťahá Smer. Riaditeľka Steffe je ich. Kto to vybavil – biely strelec s bradou.
           Čierne kone sa vozia na Arrive dostala 500 000 navrch.
           Kto to vybavil – biely tipos.
           Použili aj Dámsky Gambit – šachové otvorenie, v ktorom hráč obetuje materiál (najčastejšie pešiaka), aby získal nejakú výhodu.
           Trnavčania musia hrať Sicílsku obranu.
           Sicílska obrana vedie obvykle k veľmi komplikovanej a ostrej hre. Hráči často robia rošádu na opačné strany, čo vedie k obojstranne útočnej hre.

           v ďaľšom pokračovaní si doplníme konkrétne mená …
           sledujte náš reality komiks

   • 3.1.2
    Trnavský hip-hop says:

    Veľa by si chcel od MTT. Ale kde kúpiš dobré handry, kde ťa dobre ostrihajú, to sa dozvieš.

    • 3.1.2.1
     Taraj says:

     Úbohý šachista daj nám ako si prišiel na to,že riaditeľka Stefe je ich akože Smeru. Čakáme. Podľa toho čo píšeš, tak môžeš ísť hrať šach jedine do Paderoviec…

 4. 4
  bratstvo says:

  Znie to ako zlý žart, ale opäť sa dokázalo, že OĽANO a SaS podporujú záujmy oligarchov. Ukážkovým príkladom je nominantka na primátorku v Skalici pani Anna Mierna, ktorá pracovala verne pre oligarchu Kmotríka v jeho firme Grafobal Skalica na vedúcej pozícii ekonóma a tá istá Anna Mierna je už zamestnaná v trnavskej župe, kde pracuje priamo pod Viskupičom ako riaditeľka odboru financií a zároveň je ako predsedníčka predstavenstva súčasťou krízového manažmentu spoločnosti Letisko Piešťany.

  Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/20855554/za-primatorku-skalice-bude-kandidovat-anna-mierna.html#ixzz5M0QGZbLv.

  Kmotrík teda pretlačil svojho človeka priamo do vedenia trnavskej župy a aby mal veci pod kontrolou tak potrebuje aj svoju primátorku v Skalici.

  Čitajte viac : http://viktorberes.blog.pravda.sk/2018/07/23/viskupic-z-olano-je-uz-s-kmotrikom-jedna-ruka-sokujuci-dokaz-ako-olano-a-sas-podporuju-oligarchov

  • 4.1
   juro says:

   A u týchto žobrú o podporu.
   Vraj nezávislí, otras.
   Jofo a Hulík kľudne odpálili svojich kandidátov a hrajú na cudzích.
   Hlavne že v tom majú kšeftári jasno.

   • 4.1.1
    Taraj says:

    Jurko daj nám tie kšefty. Všetci čakáme. Trtko Beres sa nám rozpísal, ale nič sme sa nedozvedeli. Len to že obyčajná ekonómka robila vo firme Kmotrika a keď odišla na VUCku tak je dosadená od oligarcha…D Už lepšiu konšpiráciu neviete vymyslieť? To aby z Poorovych firiem neodchadzali ekonomovia,lebo budú dosadení….

  • 4.2
   Radovan says:

   Trochu som si pogooglil kto je ten Viktor Beres a zastavil som sa v bode, ked som nasiel jeho blog na hlanespravy.sk.

   • 4.2.1
    Občan says:

    Median Sk robil prieskum za I a II. Q roku 2018 v čítanosti denníkov v SR :
    1. Nový čas – 14%
    2. Plus 1 deň a Pravda – 6%
    3. SME – 5%
    4. Šport – 4%
    5. Slovenka – 3,3%
    6. Hospodárske noviny, Korzár a Denník N – 3%

    britský REUTERS Institute for the Study of Journalism robil prieskum v júli 2018 najdôveryhodnejších médii v SR :
    1. TA3 ako médium
    1. Hlavné správy ako spravodajský portál

    • 4.2.1.1
     Radovan says:

     Nic take sa v prieskume, ktory spominas, neuvadza: http://www.digitalnewsreport.org/survey/2018/slovakia-2018/

     Navyse, rebricek “Trust”, ktory si mal zrejme na mysli, hovori o miere hodnovernosti daneho media podla jeho citatelov, nie o nejakej celkovej hodnovernosti. A to je zaroven jedine miesto, kde sa hlavnespravy spominaju.

     Ale vzhladom na to, ze sa snazis obhajovat konspiracnu stranku, je taktika prekrucania faktov, ktoru si zvolil, celkom logicka.

     • 4.2.1.1.1
      hugo says:

      Ako vieš že je to konšpiračná stránka ?
      Máš na to nejaké relevantné kritéria, metodiku podľa čoho sú stránky konšpiračné a ktoré sú tie správne uvedomelé, kto to určuje ?
      Daj rád sa poučím.

      • 4.2.1.1.1.1
       fidelis says:

       Ta stranka je konspiracna. Jedno z ktorej strany,staci si to nejaky tyzden citat a uplne to bije do oci. Zle citanie to neni,ale konspiracna jednoznacne je,niekedy je to az smiesne.
       Aby bolo jasno,tu nezastavam nikoho,len moj pohlad na hlavnespravy.

       • 4.2.1.1.1.1.1
        hugo says:

        Ktorá stránka nie je konšpiračná ?
        Tak ako píšeš po týždni čítania je jasné za koho kopú.
        Asi sa zhodneme, že novinárčina na Slovensku je otras.

        • 4.2.1.1.1.1.1.1
         ABC says:

         Á N O súhlasím oni nechcú verejnosť informovať, všetci bezo zvyšku ju chcú ovplyvňovať a ukazovať cestu k jasnejším zajtrajškom.

 5. 5
  taraj says:

  Tvoju hlavu podporujú.Ste prišli o pozemky Poor a Sopko,to Vás trápi.Ach jaj.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.