reklama

Po takmer ôsmich rokoch sa na post šéfa Galérie Jána Koniarka vráti Vladimír Beskid

Riaditeľom Galérie Jána Koniarka v Trnave bude opäť Vladimír Beskid. Rozhodla o tom deväťčlenná výberová komisia zložená zo zástupcov Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), odbornej kultúrnej obce, samotnej galérie a zahraničnej kultúrnej inštitúcie – Österreichische Galerie Belvedere Viedeň.

Historik umenia a kurátor Vladimír Beskid bol riaditeľom trnavskej galérie od roku 2005 do februára 2011, kedy ho z funkcie odvolali poslanci krajského zastupiteľstva. Na riaditeľský post sa teda vráti po takmer ôsmich rokoch.

Po odchode z Trnavy bol okrem iného umeleckým riaditeľom projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry.

„Naším zámerom je, aby kultúrne inštitúcie trnavskej župy boli vedené ľuďmi, ktorí sú na jednej strane odborne pripravení a zároveň majú rešpekt v kultúrnej obci. Preto do výberových komisií na riaditeľov župných kultúrnych inštitúcií pozývame aj externých zástupcov, a to tak zo Slovenska, ako aj zo zahraničia. Podobne zložená komisia vybrala napríklad aj pani riaditeľku Divadla Jána Palárika v Trnave,“ povedal Marek Neštický, predseda výberovej komisie a vicežupan TTSK.


Vladimír Beskid

Odvolávanie Vladimíra Beskida sprevádzali v roku 2011 protesty, vznikla aj petícia na jeho podporu s viac ako 700 podpismi.

Vtedajšie vedenie TTSK Beskidovi vyčítalo napríklad pochybenia v oblasti bezpečnosti práce či neskoré odovzdanie majetkového priznania.

Počas Beskidovho šéfovania poslal kraj do galérie viacero kontrol, ich výsledky aj opodstatnenosť však Beskid spochybňoval. Dôvody na odvolanie označil vtedy „za smiešne až tragikomické“.

Vtedajší župan Tibor Mikuš na margo kauzy komentoval, že „dôvody uvedené v správe nemožno využiť na odvolanie, ale je povinnosťou predstaviteľa verejnej správy aby človeka, ktorý opakovane porušuje pravidlá z funkcie odvolal“. Protestujúcich, ktorí sa postavili proti odvolaniu Beskida, označil za zmanipulovaných.


Proti odvolávaniu Beskida protestovali vo februári 2011 pred sídlom trnavskej župy desiatky ľudí

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2018 11:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.