reklama

Slovensko bude spievať koledy opäť aj v Trnave

Unikátny projekt spojí už po druhý raz v jeden deň a hodinu ľudí po celom Slovensku. Tí zastavia aspoň na chvíľu predvianočný zhon a spoločne si zaspievajú päť známych kolied.

Poďme bratia do Betléma, Do hory, do lesa, valasi, Šťastie, zdravie, pokoj svätý vinšujeme vám, Tichá noc a Daj Boh šťastia.

Týchto päť známych kolied bude v stredu 12. decembra o 18. hodine znieť po celom Slovensku. K tisíckam ľudí, ktorí aspoň na chvíľu zastavia predvianočný zhon a spoja sa pri speve, sa pridajú aj Trnavčania.

„V Trnave sa stretneme na Trojičnom námestí. Na pódiu budú koledy spievať deti z DFS Drienka, ktoré vystrieda populárna trnavská kapela Family Friend. Verím, že sa k nim pridá čo najviac ľudí,“ hovorí šéfredaktorka týždenníka MY Trnavské noviny Lenka Štepáneková.

Ilustračné foto

Sieť regionálnych týždenníkov MY vydavateľstva Petit Press prišla s myšlienkou spoločného spievania kolied ešte minulý rok.

„Prvý ročník spojil v jeden deň a hodinu tisícky ľudí po celej krajine. Len v Trnave spievalo koledy na námestí viac ako päťsto ľudí,“ povedala Štepáneková.

Inšpirovali sa podľa nej v susedných Čechách, kde má podobné podujatie už niekoľkoročnú tradíciu. V trnavskom regióne sa tohto roku do spievania zapoja aj Bučany, kde si koledy podelili miestne spevácke zbory.

„Projekt Slovensko spieva koledy nás zaujal natoľko, že sme sa rozhodli k nemu pripojiť. Spievať budeme na nádvorí Nyáryovskej kúrie, podávať sa bude aj starostovský punč,“ povedala Dagmar Nováková z Kultúrno – spoločenského centra Bučany.

Organizátorom podujatia v Trnave sú MY Trnavské noviny s podporou Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2018 10:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.