reklama

Bročkovi schválilo zastupiteľstvo k platu aj maximálnu možnú odmenu vo výške 60 percent

Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili na decembrovom zasadnutí primátorovi Petrovi Bročkovi plat vo výške 5400 eur v hrubom. Primátor tak bude poberať v roku 2019 mzdu vyššiu približne o 830 eur ako doteraz.

Primátorovi mesta náleží podľa zákona plat, ktorý je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve vyčíslenej na základe údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky (ŠÚ SR) za predchádzajúci kalendárny rok a jeho 3,54-násobku. Plat sa zaokrúhľuje na celé euro nahor.

Priemerná mesačná mzda zamestnanca v národnom hospodárstve SR v roku v roku 2017 dosiahla výšku 954 eur.

Táto suma sa stala základom pre výpočet platu primátora v zmysle zákona, podľa ktorých sa plat vypočíta ako 3,54 – násobok priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve SR za predchádzajúci rok na základe údajov ŠÚ SR, čo predstavuje zaokrúhlene sumu 3378 eur.


Peter Bročka

Na návrh poslanca Juraja Fuzáka zvýšilo mestské zastupiteľstvo plat primátora o maximálnu možnú výšku 60 percent – a to spätne s účinnosťou od 1. decembra 2018.

Bročka tiež dostane finančnú náhradu za viac ako 30 dní nevyčerpanej dovolenky.

V zmysle zákona o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest možno primátorovi poskytnúť náhradu platu za nevyčerpanú dovolenku, len ak nemohol vyčerpať dovolenku ani do konca budúceho kalendárneho roku a ak o tom rozhodlo mestské zastupiteľstvo.

Dôvod, pre ktorý primátor nemohol dočerpať svoju dovolenku je skutočnosť, že sa mu skončilo funkčné obdobie.

„V zmysle zákona sa totiž funkčné obdobie primátora skončí zložením sľubu novozvoleného primátora. Z uvedeného vyplýva, že dovolenka primátora neprechádza do ďalšieho obdobia jeho funkcie. V praxi to znamená, že ak jeho funkčné obdobie končí a súčasne začína nové funkčné obdobie, jeho nárok na dovolenku sa posudzuje osobitne vo vzťahu ku končiacemu sa funkčnému obdobiu a osobitne vo vzťahu k začínajúcemu sa novému funkčnému obdobiu,“ vysvetľuje dôvodová správa materiálu, ktorý schvaľovali 18. decembra poslanci mestského zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2018 16:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bročkovi schválilo zastupiteľstvo k platu aj maximálnu možnú odmenu vo výške 60 percent”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.