reklama

Bročka venuje časť platu trnavskej nadácii, zamestnanci úradu prídu o 20 percent mzdy

Trnavská radnica sa po rozhovoroch s odborovým zväzom dohodla na plošnom znížení platov zamestnancov mestského úradu na 80 % ich pôvodnej mzdy s platnosťou od 1.apríla 2020 až do odvolania. Časti zo svojej mzdy sa vzdá aj primátor Peter Bročka, ktorý toto rozhodnutie zverejnil na svojom profile na Facebooku.

“Po rozhovoroch s odborovým zväzom sme sa dohodli na plošnom znížení platov zamestnancov úradu na 80 % ich pôvodnej mzdy od 1.4. až do odvolania. Je to krízové opatrenie, ktoré nie je pre nikoho jednoduché ani príjemné. V tejto chvíli však nevieme ako dlho môže mimoriadna situácia trvať ani aké môže mať následky,” napísal Bročka.


Peter Bročka v uliciach Trnavy, 16. marca 2020

Trnavský primátor zároveň zverejnil rozhodnutie o vzdaní sa časti svojej mzdy.

“Keďže mám ako človek zodpovednosť nielen voči svojej rodine, ale pri výkone funkcie aj voči podriadeným a občanom, vzdávam sa od rovnakého dátumu celej svojej mzdy nad rámec minimálneho zákonného platu primátora v prospech mestskej nadácie Trnava Trnavčanom,” uviedol.

Aktuálna hrubá mzda primátora Trnavy je v tomto roku 6186 eur mesačne.

Petrovi Bročkovi schválilo mestské zastupiteľstvo na konci roka 2018 k základnému platu 3866 eur odmenu vo výške 60 percent, čo predstavuje viac ako 2300 eur v hrubom.

Práve túto čiastku odvedie do odvolania na účet mestskej nadácie Trnava Trnavčanom.

Primátor zároveň avizuje, že súčasná kríza bude mať dopad aj na mestský rozpočet.

Ako nám povedal 16. marca 2020 v neformálnom rozhovore, “musíme si uvedomiť, že mnohé naplánované investičné akcie si jednoducho nebudeme môcť dovoliť”.

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2020 14:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

32 komentárov pre “Bročka venuje časť platu trnavskej nadácii, zamestnanci úradu prídu o 20 percent mzdy”

 1. 1
  hejter says:

  Ježiš sadol oproti chrámovej pokladnici a pozeral sa, ako ľud hádže peniaze do pokladnice. Viacerí boháči hádzali mnoho. Prišla aj istá chudobná vdova a vhodila dve drobné mince čo je kvadrans. Zavolal svojich učeníkov a povedal im: „Veru, hovorím vám: Táto chudobná vdova vhodila viac ako všetci, čo hádzali do pokladnice. Lebo všetci dávali zo svojho nadbytku, ale ona pri svojej chudobe dala všetko, čo mala, celé svoje živobytie.“
  Mk 12, 41- 44

 2. 2
  Ako? says:

  Nie je náhodou výška mzdy súčasťou pracovnej zmluvy?
  Mzdu zamestnancovi nedohoduje odborová organizácia. Za prácu sa platí dohodnutá odmena.
  Keď sa z nejakého dôvodu nepracuje, vtedy môže niečo takéto nastať a v tom prípade to už nie je mzda za prácu, ale náhrada mzdy. Lenže to sa v článku neuvádza.

 3. 3
  Netesní, či tesní? says:

  Respirátor má dobrý, žiadne doma šité rúško. Len či mu dobre tesní. Ak by netesnil, je zbytočný, rovno si môže dať rúško.

 4. 4
  P74 says:

  Zakonnik prace hovori, ze nahrada mzdy je vyske priemernej mzdy a nie 60%. Znizenie moze zamestnavatel urobit iba po dohode s odborarmi. Ti odborari su k comu, ked dopustili znizenienplatu svojich ludi zo 100 na 80%?

 5. 5
  Rúško says:

  Ešte aj takúto situáciu zneužíva na sebaprezentáciu foteček že uaaau má aj rúško. Koľko ich zabezpečil pre občanov mesta aspoň pre staršie ročníky?
  Zas len kecy ako on nemože a nemá kompetencie.

 6. 6
  Vlado says:

  No ak mesto nebude mat peniaze na primátora nech ho dočasne prepustime

 7. 7
  kalendár says:

  Za čo by toľké peniaze chcel? Podľa kalendára primátora (https://www.trnava.sk/sk/clanok/kalendar-primatora) od soboty nič nerobí a aj o tej plánovanej pracovnej ceste 12.-13. marca pochybujem, keďže podujatie bolo zrušené. Hlavne, že cudzím berie zo základu a sebe len s odmeny navyše.

  • 7.1
   ABC says:

   To že sebe berie je len marketing. Peniaze ako že posunie na nadáciu a odtiaľ si ich cez verné ovečky posunie……? Hlavne že odídu z účtu mesta. Bezdomovci po meste veselo popíjajú a opatrenia proti koronavírusu sa míňajú účinku.

   • 7.1.1
    Pasen says:

    Takze vlastne ho obvinujes z trestneho cinu? Co keby pan spravca stranky uz konecne zakrocil? Ked tu dneska ostanu podbobne prispevky idem rovno na policiu podat trestne oznamenie za ohovaranie co povies?

    • 7.1.1.1
     ABC says:

     Kam idú financie nevyplatené zamestnancom? Zostávajú v mestskom rozpočte? Prečo je iný spôsob riešenia v prípade Bročku ? Kto spravuje nadáciu kam smeruje Bročka časť svojho platu? Inak môže ísť sa podať na políciu.

    • 7.1.1.2
     Juro says:

     skutocne? ABC polozil otazku ked si si nevsimol a to nieje nijake obvinenie.

     • 7.1.1.2.1
      Pasen says:

      Samozrejme zrazu je to len otazka ako tie dalsie co mam ulozene. Vsetky svoje otazky mozes mailom pod svojim menom poslat jemu na mail alebo na mestsky urad. Niekto si mysli ze internet je anonymny a mozes hadzat sracky okolo seba. Tak ako ludia co teraz siria hoaxy ako ta panicka z DS co sirila hoaxy a uz ju ju maju….

  • 7.2
   hejter says:

   Pracuje ten Bročka vôbec? Program primátora od 13.3. prázdny… Neaktualizovaním stránky to nebude, iné informácie na stránke pribúdajú.

 8. 8
  JA says:

  Prazdne reci a gesto, ktorym z mestskej kasy neusetril ani cent a nikto nijako sa nedozvie ci a kolko tych penazi im vlastne poslal
  Secky prachy mu v plnej vyske z ms. kasy odidu na jeho ucet
  Hlavne ze uradnikom znizil. S odovodnenim ze aby sa nemuselo prepustat

  • 8.1
   fiasko says:

   Peniaze do nadácii sa získavajú od sponzorov, darcov, filantropov atd.
   Dávať peniaze z mestského rozpočtu do nejakej nefunkčnej nadácie ktorú založilo ešte KDH a spol je stašne ale strašne trápne.
   Plat si neznížil to môžu iba poslanci na MZ.
   Kam čo posiela je jeho vec nech s tým neotravuje.
   Navrhujem aby mu znovu Fúzak navrhol tentokrát min. mzdu.
   Ešte si to aj dáva na FB a ovečky lajkujú.

 9. 9
  trnava says:

  Všetko je vidieť na transparentnom účte. Posielal tam peniaze už od januara.

  • 9.1
   DPH says:

   Bročka nech zníži okamžite mestské dane, aby ľudia prežili. 8,5 melónika po KDH koch, 0,8 melónika navýšenie platieb na MZŠ spolu 9,3 milóna eur vystarané na 3 roky dopredu. Archaniel Igor s ohnivým mečom môže začať bojovať v rodnej Trnave proti korupcii a zlému nakladaniu s verejnými financiami. Pod lampou však býva najväčšia tma.

   • 9.1.1
    trnavak says:

    Už si podal trestné konečne? Keď nie tak vypúšťas zas len hovna také isté ako si ty

    • 9.1.1.1
     Jan says:

     A odkiaľ ti vieš že tu niekto chce podať trestné oznámenie, žeby už ste začali odpočúvať a špehovať svoje ovečky? Na rokovanie MZ dáte materiál kde zhodnotia zamestnanci SKaŠZ o fungovaní zimáku pod kuratelou Nera a potom sa hnevá že tam niekto napíše pravdu, aj keď to nanapísali viacej skryto, aby tomu rozumelo čo najmenej ľudí. Čo sa týka tých spomínaných prác ako dodávanie rúšok, dezinfekcia verejných priestranstiev, kto to robí? Nero poslal domov zamestnancov mesta a mestských organizácií, aby sa starali o rodinu a o mesto nech sa postarajú občania v zmysle hesla pomôž si človeče aj Boh ti pomôže. Že sa s tými prácami nechváli na svojej stránke, ani žiadne selfíčo nieje, že by propaganda zlyhala v tak dôležitej dobe. Jedna vec sa mu však podarila, pandémia vyriešia dopravu v meste a určila smer v budovaní dopravnej obslužnosti v meste. Budovať veľko kapacitné parkoviská pre dochádzajúcich do škôl a za zamestnaním, občanom mesta dať parkovacie karty po 100 eur za rok a parkovanie pre ostatných 2 eurá za hodinu. Potom sa nebudú musieť budovať ani cyklochodníky, doprava bude priepustná a bezpečná.

     • 9.1.1.1.1
      Trend says:

      Vsetko sa da dohladat na internete kedze sa vsetko zverejnuje , ja som si to nasiel na par minut a takisto to primator mal na svojom FB ze sa distribuju ruska a kazdy den zhanaju nove a takisto dezifenkciu. Takze prestan klamat cau

      • 9.1.1.1.1.1
       Jan says:

       Keď budú vhadzovať rúška v našom činžiaku s radosťou o tom napíšem.Pokiaľ by chcel foto pracovníkov čo dezinfikujú môže ich spraviť v Železničných opravovniach Trnava. Nech niekoho odtiaľ poprosí a zveční tamojších pracovníkov ostatné sa dá upraviť aj autobusovú zastávku pričariť. Pán Pokorný o Trnavskom ríngu informujete že nebude a o práci mesta o boji s pandémiou ani brnk. Potom ako to vyzerá v očiach verejnosti trnavská radnica a náš Peťo.

  • 9.2
   No a ? says:

   No a čo keď posiela ?
   Už ho zobuďte. Sú veľké zdravotné problémy a budú ekonomické.
   Nič nerobí. Je mimo. Dáva fotky kovbojov.

 10. 10
  Občan za dverami says:

  Dobrý deň všetkým, vidím ako okolité obce dávajú seniorom do schránok rúška ktoré šijú napríklad úradníčky na obecných úradoch , príklad Suchá nad Parnou, by ma zaujímalo čo urobí Trnava pre svojich ľudí ? zatiaľ je ticho akoby úrad ani neexistoval. Tiež sa začínajú vo viacerých mestách dezinfikovať zástavky, ulice napríklad v Poprade , čo robí v tomto Trnava ? nič také nevidím ani nič som sa nedočítal. Kde sú všetci poslanci, čo vlastne teraz keď ich potrebujeme robia . . .

  • 10.1
   trnavak says:

   Trnava rozdala určite viac rusiek jak suchá. Stačí sledovať net co sa robí. Dezifingikuju sa zastávky,poliklinika,domovy pre dôchodcov atď ty to nevieš tak sa nič nerobí sa preber konecne. Trnava ma tisíce dochodcov koľko ich ma suchá?? Budu im chodiť ruska poštou o tom vieš? Tu sa to určite ne dozvieš.

 11. 11
  maxim says:

  Pán primátor je od 13.3.2020 asi v karanténe. Kalendár má prázdny…

  • 11.1
   prázdnota says:

   Aj cyklovežu má prázdnu
   Aj rozpočet má prázdny
   Aj mestské účty má prázdne
   Aj svetlé zajtrajšky sú prázdne

   Doteraz bolo nejde to lebo Poor
   Teraz bude nejde to LEBO CORONA – TO ONA !
   Ja nič ja bicyglista

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.