reklama

Developer ukázal, ako by mohol vyzerať nový obytný súbor Prúdy za areálom Lokomotívy

Bratislavská spoločnosť Terra Trnavia vypracovala zámer nového obytného súboru PRÚDY, situovaného v rovnomennej lokalite vymedzenej územným plánom na hromadnú bytovú výstavbu a plochy parkovej výsadby.

Riešené územie obytného súboru PRÚDY s výmerou 11,14 hektára je zo severnej a východnej strany ohraničené ornou pôdou využívanou na poľnohospodárske účely. V budúcnosti na základe územnoplánovacej dokumentácie mesta Trnava je zo severu územie vyhradené pre plochy parkov a z východu má pokračovať výstavba obytných súborov.

Z južnej strany je dotknutá lokalita ohraničená komunikáciou na Koniarekovej ulici a zeleným pásom, ktorý územie oddeľuje od areálu ŽOS. Na západnej strane územie susedí s obytnými domami Koniarekova a športovým areálom Lokomotíva s areálom kúpaliska a s navrhovaným lesoparkom, ktorý bude súčasťou sídelnej zelene.

Navrhovaný projekt prináša do územia nové plochy bývania, občianskej a technickej vybavenosti. Zámer podlieha schvaľovaciemu procesu zo zákona určených úradov a inštitúcií.

Developer predpokladá výstavbu na úrovni 114-tisíc metrov štvorcových podlahovej plochy, viac ako 2000 parkovacích miest, z nich má byť 1500 v suteréne a 531 na povrchu.

Vizualizácie: Terra Trnavia

Dopravné napojenie navrhovaného súboru je riešené z Koniarekovej ulice, ako aj cez dlhodobo plánované predĺženie Spartakovskej ulice.

Obytný súbor bude pozostávať z troch typov funkčných blokov – viacpodlažnej zástavby bytových domov, polyfunkcie a parkových plôch.

Jednotlivé bloky sú rozdelené hlavnou komunikáciou bulvárového typu.

Investor navrhuje celkom 19 bytových domov a 8 kombinovaných objektov s funkciou služieb – nebytových priestorov, apartmánov a bytov. Zámer počíta s realizáciou 5-podlažných objektov s jedným ustúpeným podlažím a šikmou strechou a 8-podlažných objektov s plochou strechou.

Súčasťou zámeru je tiež výstavba materskej školy, ktorá je situovaná v pokojnej zóne v nadväznosti na park sídelnej zelene. Budova predstavuje jednopodlažný objekt s kapacitou 80 detí.

Jednotlivé vnútrobloky a bulváry sú navrhnuté s dostatkom zelene s celkovou plochou viac ako 27-tisíc metrov štvorcových, z toho 2500 m2 predstavujú zelené strechy.

„Realizáciou zámeru dôjde k vybudovaniu nového moderného komplexu pre širšie vrstvy obyvateľstva so širokou ponukou plôch pre bývanie s doplnkovou funkciou občianskej vybavenosti. Navrhovaný obytný súbor je v plnom rozsahu v súlade s Územným plánom mesta Trnava,“ konštatuje predkladateľ zámeru.

Predpokladané náklady na výstavbu projektu odhaduje investor na takmer 160 miliónov eur. Realizácia by mala prebiehať v rokoch 2020 až 2028.


Vyznačené územie obytného súboru Prúdy

Zdroj: Terra Trnavia

Ulož ako PDF
Napísal 2. januára 2019 22:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Developer ukázal, ako by mohol vyzerať nový obytný súbor Prúdy za areálom Lokomotívy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.