reklama

Spomienkového zhromaždenia na Jána a Martinu sa na Trojičnom námestí zúčastnilo niekoľko stoviek ľudí

Na Trojičnom námestí v Trnave sa uskutočnilo vo štvrtok 21. februára 2019 spomienkové zhromaždenie na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú.

Prvé výročie tragédie si v centre Trnavy pripomenulo približne 500 ľudí. Na úvod si pamiatku zavraždených mladých ľudí uctili minútou ticha.

Prítomným sa prihovorili zástupcovia vedeckej obce, médií, vysokých škôl, rečníci prečítali aj listy slovenských farmárov, iniciatív vedcov a slovenských učiteľov, vypočuli si pozdrav od českého teológa Tomáša Halíka či prejav bývalého tribúna Nežnej revolúcie v Trnave Vladimíra Oktavca.

„Dnes si niektorí ľudia vo svojej samoľúbosti myslia, že si môžu dovoliť viac ako ostatní. Že si môžu dovoliť všetko, že si môžu dovoliť zabiť človeka. Našou povinnosťou je sa tomu postaviť, rázne a jasne sa vyjadriť. Je naším svätým právom rozpoznať dobro a zlo. To nie je štátny prevrat. A na to, aby sme to dokázali, nepotrebujeme honoráre zo zahraničia. Len človek chatrne zaopatrený rozumom môže dospieť k takejto konštrukcii,“ vyhlásil Oktavec.

Z mikrofónu zazneli aj slová rodiny Jána Kuciaka a Martininej mamy Zlatice Kušnírovej.

Hudobnými vstupmi prispel írsky spevák a skladateľ žijúci v Trnave Graeme Mark.

Na záver hodinového zhromaždenia účastníci stretnutia zapaľovali sviečky pri fotke Jána a Martiny pod Trojičkou.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2019 19:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Spomienkového zhromaždenia na Jána a Martinu sa na Trojičnom námestí zúčastnilo niekoľko stoviek ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.