reklama

Mesto sa zapojí do výzvy na eurofondy aj s projektom útulku pre rodiny s deťmi na ulici K. Čulena

Trnavská radnica sa bude uchádzať o získanie nenávratného finančného príspevku z eurofondov vo výške 530-tisíc eur na vybudovanie útulku pre rodiny s deťmi na ulici Konštantína Čulena. Mesto predloží pripravený zámer v reakcii na výzvu na predkladanie žiadostí, ktorú vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Útulok pre rodiny s deťmi chce mesto Trnava vybudovať v objekte na ulici Konštatína Čulena. Hlavným cieľom predkladaného projektu je vytvorenie novej sociálnej služby krízovej intervencie poskytovanej na komunitnej úrovni v zmysle platného zákona o sociálnych službách, ktorá v súčasnosti na území mesta Trnava pre cieľovú skupinu rodín a osamelých rodičov s deťmi absentuje.

„Vybudovaním takejto sociálnej služby krízovej intervencie vznikne priestor na poskytnutie sociálnej služby v prípade vážneho ohrozenia zdravia alebo života a na poskytnutie bývania na prechodný čas. Práve rodiny a osamelí rodičia s deťmi, ktorým z rôznych príčin hrozí strata bývania, boli identifikované ako zvlášť ohrozená skupina v rámci problematiky osôb v ťažkých životných situáciách a realizáciou uvedeného projektu vznikne minimálna sociálna infraštruktúra pre túto cieľovú skupinu. Projekt má pre mesto Trnava v oblasti krízovej intervencie kľúčový význam, pretože umožní vytvoriť pre rodiny, resp. osamelých rodičov s deťmi, minimálnu záchrannú sieť a vypĺňa existujúcu medzeru v dostupnosti služieb krízovej intervencie,“ zdôvodňuje mestská samospráva.

Vizualizácia: Mesto Trnava

V rámci projektu plánuje mesto vybudovať novostavbu útulku s kompletným materiálno – technickým vybavením.

Zariadenie pre rodiny s deťmi bude stáť na pozemkoch, ktoré sú vo vlastníctve mesta. Výstavba má trvať približne 22 mesiacov.

V roku 2018 schválilo mestské zastupiteľstvo na tento projekt použitie finančných prostriedkov z rezervného fondu vo výške 360-tisíc eur.

Mesto sa zároveň zapojilo do výzvy o nenávratný finančný príspevok na podporu poskytovania nových a existujúcich sociálnych služieb a sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately v zariadeniach na komunitnej úrovni, ktorú vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

V žiadosti o príspevok je uvedená celková výška oprávnených výdavkov projektu v hodnote 558-tisíc eur. Výška spolufinancovania zo strany mesta predstavuje 5 percent z celkových oprávnených výdavkov, čo je 28-tisíc eur, ktoré vynaloží mesto z vlastných zdrojov.

Predloženie žiadosti a vyčlenenie finančných prostriedkov z rozpočtu odsúhlasilo v utorok 19. marca 2019 mestské zastupiteľstvo.

V zmysle podmienok výzvy bude materiálno – technické vybavenie útulku v predpokladanej výške 50 000 eur neoprávneným výdavkom, pretože nejde o kapitálový výdavok. Mesto Trnava bude zároveň povinné financovať aj neoprávnené výdavky na výstavbu novostavby útulku, ktoré sa predpokladajú vo výške 125 000 eur.

Zámer je aktuálne v štádiu dopracovávania realizačnej projektovej dokumentácie podľa pripomienok odborov mestského úradu.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2019 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto sa zapojí do výzvy na eurofondy aj s projektom útulku pre rodiny s deťmi na ulici K. Čulena”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.