reklama

Pozvánka: Človek a technika zlúčení na koncerte Author & Punisher, Nadja a Lingua Ignota

Priaznivci tvrdej, agresívnej a nekompromisnej hudby sa môžu tešiť posledný aprílový víkend na jedinečný koncert amerických experimentálnych projektov Author & Punisher (Relapse) a Lingua Ignota. Ich účinkovanie v Trnave doplní drone doomové duo Nadja, pôvodom z Kanady, dnes usadené v Berlíne.

Tristan Shone, stojaci za projektom Author & Punisher, zanechal kariéru strojného inžiniera, aby sa mohol naplno venovať umeniu. Svoje technické vzdelanie a umelecké založenie spojil do „zvláštnej odnože doom metalu“ (Wired Magazine) na vlastnoručne vyrobených nástrojoch („Drone Machines“).


Author & Punisher

V jeho vystúpeniach sa človek skutočne zlučuje s technikou. Pitchfork ho označil za „bezprostredného, no záhadného“ a Stereogum píše o jeho „mrazivej, nerozoznateľnej forme“.

V roku 2018 Author & Punisher vydal šiesty album Beastland, debut na slávnej značke Relapse Records. Robotické experimentovanie v industrial metale, noise, doom a drone pripomína Nine Inch Nails skrížených s Godflesh.

Mnohostranná umelkyňa Kristin Hayter účinkuje pod menom Lingua Ignota. Jej hudba na svojskom pomedzí žánrov zahŕňa prvky power electronics, death industrialu a black metalu popri barokovej klasike, minimalizme a folku.

Zažila násilný vzťah aj anorexiu, preto používa svoj hlas a hudbu spôsobom prirovnávaným k Diamande Galas ako formu na vyjadrenie hnevu, pomsty a odvahy.


Lingua Ignota

Predpredaj: https://vstupenky.maxiticket.sk/author-punisher-nadja-lingua-ignota-2019-trnava
Koncert na stránke Malého Berlína: https://www.malyberlin.sk/eventy/konzert-author-punisher-nadja-lingua-ignota/
FB udalosť: https://www.facebook.com/events/226775414894447/

Nadja je duo multiinštrumentalistu Aidana Bakera a basáčky Leah Buckareff, aktívne od roku 2005. Považujú sa za jedných z pôvodcov žánru drone doom alebo metalgaze – tvrdej atmosférickej hudby, ktorá kombinuje temnotu a hlasitosť doom metalu a industrialu so štruktúrami a melodikou shoegaze a ambientu.

Nadja vydala množstvo albumov na rôznych undergroundových labeloch a na turné pochodila Európu, Japonsko, Rusko, Austráliu/Nový Zéland a obe Ameriky.


Nadja

FOTO: Ana Petrovic

Malý Berlín v Trnave je jednou z dvoch slovenských zastávok európskej časti Beastland Tour 2019.

Koncert Author & Punisher, Nadja a Lingua Ignota sa uskutoční v piatok 26. apríla 2019 o 20.00.

Lístky v cene 9 eur sú dostupné v predpredaji na stránke Maxiticket.sk, na mieste sa budú predávať od 19.30 za 12 eur.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Author & Punisher – Nihil Strength (oficiálny videoklip)

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2019 8:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.