reklama

Pozvánka: Stand-up komédia o bratskom podpichovaní Čecha a Slováka

Kultúrne centrum Malý Berlín otvorí svoj divadelný rok predstavením Čecháčci a Čoboláci, autorskou komédiou dvojice hercov Paľa Seriša a Filipa Tellera.

Obaja sú absolventmi Ateliéru fyzického divadla na JAMU. Inscenácia sa pohybuje na pomedzí stand-up comedy a divadla. Využíva charakteristické prostriedky oboch protagonistov, a to slovnú i pohybovú komiku, tanec, spev či improvizáciu. Diváci môžu typický herecký prejav Paľa Seriša už poznať z predstavení v Dočasnom kultúrnom priestore Berliner.

V komédii sa autobiografické výpovede oboch tvorcov stretávajú s etudami, ktoré rozoberajú vzťahy Čechov a Slovákov. To, že pôjde o hrané vzájomné podpichovanie, ukazuje už samotný názov, ktorý paroduje hanlivé označenia národov bývalého Československa.

Ako vzniklo označenie „čecháčci“ je pomerne jasné, s „čobolákmi“ to také jednoduché už nie je.


Vstupenky na podujatie sú k dispozícii aj online

Označenie pre Slovákov sa ustálilo v hovorovej češtine vďaka kultovému výroku majora Halušku z filmu Čierni baróni: „Čo bolo, to bolo. Terazky som majorom.“

Štipľavá téma so sebou prináša vzájomné porovnávanie a malicherné starosti dvoch blízkych národov, no komédia sa celý čas nesie v priateľskom duchu. Zo skúseností z viacerých českých aj slovenských miest Paľo Seriš dodáva, že publikum sa na tú správnu vlnu vždy rýchlo naladí.

Divadelné predstavenie sa koná v sobotu 2. februára o 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Vstupenky v predpredajovej cene 7 € sú dostupné len v online predpredaji na stránke MaxiTicket.sk. Na mieste sa budú vstupenky predávať od 18:30 už za cenu 9 €.

Divadelné predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2019 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pozvánka: Stand-up komédia o bratskom podpichovaní Čecha a Slováka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.