reklama

Na Hlavnej ulici vytvoria trnavskí výtvarníci opäť nápis #TRNAVA

Aj vám prirástol nápis #TRNAVA, ktorý zdobil pešiu zónu počas minulého roka k srdcu? Nebuďte smutní, dobrou správou je, že tento rok bude nápis zdobiť trnavské korzo opäť. Čo je však ešte lepšou správou? Nápis bude niesť nové maľby od staro – nových autorov, uvádza v tlačovej správe mesto Trnava.

Trnavská pešia zóna bude mať opäť dominantu, ktorá bude určite na väčšine fotografií z Trnavy tak, ako to bolo počas minulého roka.

Po všetkých našich významných kultúrnych pamiatkach sa stane práve tento nápis povinnou zastávkou na prechádzke Trnavou. 9-metrový nápis #TRNAVA v sobotu 27. apríla 2019 pomaľujú mladí umelci priamo na ulici medzi 10. a 18. hodinou pred Hlavnou 17.

Nebude chýbať hudba, pohodlné sedenie a osviežujúce občerstvenie pripravené pre všetkých, ktorí sa prídu pozrieť, ako sa preglejková konštrukcia mení na umelecké dielo.


Plagát

Každý zo siedmich znakov dostane vlastnú kreatívnu víziu, o ktorú sa postarajú výtvarníci Naďa Salbotová Fecaninová, Zuzana Branišová, Tatiana Vrtochová alias Da linka, Eva Šrubařová, Zdenka Haas, Stanislav Leffler alias Rýna a žiaci SZUŠ Pablo: Veronika Srnáková, Elena Schwarzová, Natália Palšovičová, (Olívia Dlasková-náhradník).

Nápis #TRNAVA je tzv. hashtag, teda kľúčové slovo označené mriežkou, ktoré sa používa predovšetkým na sociálnych sieťach.

Uľahčuje vyhľadávanie príspevkov s podobným obsahom, prepája ich a charakterizuje. Hlavnou myšlienkou trnavského hashtagu je vytváranie pocitu spolupatričnosti a príslušnosti k svojmu mestu. Sme rozdielni, ale spája nás mesto, v ktorom žijeme.

Tento nápad čerpá inšpiráciu zo zahraničia a snaží sa vizuálne pútavou formou hovoriť o tom, že hrdosť na to, odkiaľ pochádzame, môže byť súčasťou našej identity.

Príďte sa pozrieť, čo týto výtvarníci vytvoria priamo na ulici pred vašimi očami.

Po dokončení ostane nápis na svojom mieste až do jesene. V prostredí pešej zóny s mestskou vežou v pozadí bude zaujímavou kulisou na fotografie a selfies okoloidúcich. Ak sa vám výsledok ich práce bude páčiť, spravte si s ním fotku a zdieľajte ju na sociálnych sieťach. A nezabudnite na hashtag #TRNAVA.

Dielo, ktoré umelec namaľuje nebude v ďalšom roku pretreté, na pôvodné písmená sa totiž prilepí nová 2D doska kopírujúca písmeno. Podstatou bude, že tieto diela budú ďalej žiť svojím životom a skrášľovať interiéry kancelárii, bytov, či iných priestorov a samozrejme tešiť svojich nových majiteľov.

(TS)

Čím je výnimočné toto výtvarné podujatie pre vás?

Odpovedá: Miloš Čápka – výtvarný pedagóg, 22-ročná pedagogická prax v odbore, absolvent Pedagogickej fakulty UK v Trnave (Slovenský jazyk – Výtvarná výchova), autorská výtvarná tvorba – maľba

Stretnutie blízkych energií v centrálnom priestore mesta, tie vytvárajú pozitívne energetické pole i komunitu so zmyslom pre motiváciu, tak prepotrebnú pre život v tomto meste.
Ide o jedinečnosť výtvarneho projektu, aktuálne predstavenie výtvarníkov trnavského regiónu pri tvorbe letného hashtagu, smerovanie k tradícii.
Námetové východiská pri maľbe písmen autori čerpajú z autentickej tvorby a po formálnej i obsahovej stránke rezonujú s výtvarným programom autora. (Je to podmienka živosti a životnosti tohto projektu i jeho účinnosti v mnohých paralelných rovinách). Hashtag tak prekonáva prvoplánovosť atrakcie a naberá atribúty happeningu či performance, stáva sa tak živým umeleckým dielom.
Pozoruhodnosť, neprehliadnuteľnosť, v zastúpení autorov vo vzťahu so SZUŠ PABLO, prirodzené vyplynutie, stretnutie v centrálnom priestore pešej zóny, kde škola sídli. V strategickom priestore bankového a obchodného sektoru vysiela svoj étos.
Zmysluplnosť školy a energie výtvarných pedagógov premietnutá vo frekvencii, mladých výtvarníkov vychovaných školou.

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2019 10:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

21 komentárov pre “Na Hlavnej ulici vytvoria trnavskí výtvarníci opäť nápis #TRNAVA”

 1. 1
  pismeno says:

  Co tak jedno z pismen venovat Spartaku?Za ten titul si to zasluzi.

 2. 2
  Heš says:

  No tak tento nápis je prevelice dôležitý.
  Bez neho by mesto asi ochrnulo.
  C.ujovina jak voda v koši.

  • 2.1
   Andrej says:

   …pritom ludia umieraju pri pasoch, co?

  • 2.2
   harašitág says:

   Presne. Načo sem dávate tieto tupoviny pre retardov. Koho to zaujíma ,
   Je to zastaralé prežité.
   Od 14.00 do 18 tej bola žápcha od kruhovky na trstínkej po kruhovku na Linčianskej. To sa kedy bude riešiť ?
   Neschopní amatéri povalači ste jak svazáci a pionieri.
   Spravte si rýchlo pred Harašitagom fotku všetci tam utekajte aj s novinármi.

   • 2.2.1
    Presne says:

    Presne si to trafil.
    Blbostiam sa venuje čas, peniaze, priestor v plátkoch. Na dôležité veci sa serie.
    Väčšina obyvateľov však žije realitou, nie virtuálnymi kravinami.
    Skutočne sú dôležitejšie veci ako tento nedôležitý nápis.

   • 2.2.2
    Prášek says:

    Mesto upchaté každý deň niekoľko hodín a ono sa tu rieši “dôležitý” nápis.
    To je skutočne na mozgové prášky.

   • 2.2.3
    fero says:

    Lebo si ty retard,tak preto.Uži si to v tej zápche aj nabudúce,lebo nik ti ju nevyrieši.A vlastne prepáč,ty to vyriešiš,že pôjdeš kandidovať a všetko sa vyrieši.

    • 2.2.3.1
     Barbarom says:

     Každodenná zápcha v meste sa vyrieši stretnutím blízkych energií a z toho vyplývajúcim prirodzeným vyplynutím, že?
     Zápcha úplne prirodzene vyplynie, étos vo forme éterického náboja sa bude vznášať v celom strategickom priestore, že?

     Chce to čerstvý vzduch.

    • 2.2.3.2
     Éter says:

     Pán fero, lepšie je riešiť nápis ako zápchu, nie? Nápis sa vyrieši, éterické postavy pri ňom múdro pokývajú hlavami a hneď majú deň krajší.
     Zápcha je ťažký problém, čiže zbytočné to je riešiť, nie?

 3. 3
  AB says:

  Ako je zabezpečené financovanie tohoto nápisu?

 4. 4
  xxx says:

  Navrhujem vytvoriť bradashtag hrdzavej farby.

 5. 5
  malár says:

  To ste si asi odkukali z Ameriky dzetičky a sčúl ste to akože vymysleli vy a vaši učitelé. Iba bezduché plagiatórstvo. Keď scete byt tí umelci musíte néčo vymyslet ze svojej gebule. Inač iba opisujete. To vás ale pedagóg neučil že je zakázané, lebo aj ten len kopíruje jak šeci slovenský pseudoumelci.

 6. 6
  hašištag says:

  Ten Čapko na čom ide ? Keď tieto kaleráby tlačí do hláv študentom na UK tak sa nečudujem že mladí sú mimo a dlho budú.
  “Stretnutie blízkych energií v centrálnom priestore mesta, tie vytvárajú pozitívne energetické pole i komunitu so zmyslom pre motiváciu, tak prepotrebnú pre život v tomto meste.”
  Zobuď sa ! V tomto meste sa potrebujeme dostať z jedného konca na druhý keď ideme do roboty a z roboty. Mesto je neprejazdné, trvá to aj 40 minút.
  Každý deň !
  My si nežijeme v blahobyte ako ty na Pedagogickej fakulte. Odučíš 2 hodiny denne máš 5 mesiacov prázdnin za štátne peniaze.
  Potom môžeš blúzniť – prekonáva prvoplánovosť atrakcie a naberá atribúty happeningu či performance
  Banda takýchto darmožráčov na školách vychováva to čo vidíme na facebooku každý deň.

  • 6.1
   Timur says:

   Nevychováva, lebo to nevie. Pred týždňom som sa rozprával s Afgáncom, ako sa sem dostal na Slovensko.On na to, ešte za komančov som prišiel študovať váš systém vzdelávania, lebo ste boli podľa hodnotení 7 na svete, čo sa týka vzdelávania. Jedno staré porekadlo hovorí, kto nevie pracovať za malé peniaze nevie ani za veľké. Teraz keď mládež začala boj za ozdravenie Zeme, takže bolo by potrebné vrátiť sa k pravidelnému čisteniu mesta, profesionálmi , okolo obytných domoch si poriadok porobíme, keď nám vedenie mesta nebude robiť prekážky.

  • 6.2
   gogo says:

   Tzv. VŠ fungujú na systéme Ctrl C Ctrl V
   Chŕlia absolventov – iba odpad vzdelávaný na odpade z internetu.
   Ten pedagóg by nám mohol predstaviť svoje skvelé diela ktoré ako umelec vytvoril a chodia sa na ne určite pozerať turisti a Japonci z celého sveta.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.